Mezoterapia igłowa dłoni – na czym polega?

Rewitalizacja skóry dłoni jest możliwa dzięki zabiegowi mezoterapii igłowej. Zabieg polega na wstrzyknięciu bogatego w odżywcze składniki preparatu w skórę za pomocą cienkiej igły. Wstrzyknięte substancje odmładzają skórę oraz poprawiają ich wygląd.

Rewitalizacja dłoni – stosowane preparaty

Do wykonania zabiegu mezoterapii igłowej używa się różnych preparatów dostępnych w ampułkach, np. kwasu hialuronowego, który posiada właściwości nawilżające i regenerujące skórę, koenzymów, kwasów nukleinowych oraz biotyny, będącej witaminą H. Do wykonania mezoterapii igłowej używa się także preparatów z witaminami i aminokwasami, które działają wygładzająco na skórę, sprawiając, że skóra staje się gładsza.

Mezoterapia igłowa na dłonie – procedura zabiegu

Zabieg mezoterapii polega na podskórnym wprowadzaniu za pomocą igły preparatu z mieszanką cennych składników odżywczych. Wprowadzone substancje wnikają w skórę, aktywując proces regeneracji. Zabieg poprzedza miejscowe znieczulenie poprzez nałożenie specjalnego kremu. Zabieg można powtarzać co 2-4 tygodnie.

Po zabiegu mogą wystąpić chwilowe zaczerwienienia oraz alergiczna reakcja, które znikają samoistnie po kilku dniach. Po wykonaniu zabiegu mezoterapii igłowej zaleca się nie uczęszczanie na solarium oraz unikanie ekspozycji na promienie słoneczne.

Rewitalizacja skóry dłoni – kiedy nie wykonujemy zabiegu

Zabieg rewitalizacji skóry dłoni nie wykonujemy w naszej klinice Anlaya Day Spa w przypadku:

  • ciąży i okresu laktacji,
  • uczulania na składniki preparatu,
  • stanów zapalnych skóry,
  • występowania cukrzycy,
  • nowotworów,
  • zakłóceń krzepnięcia krwi,
  • stosowaniu leków rozrzedzających krew.
  • cery naczynkowej (tendencja do powstawania siniaków).

Rewitalizacja skóry dłoni – efekty

Zabieg mezoterapii igłowej posiada liftingujące właściwości, które sprawiają, że skóra dłoni jest odmłodzona. Mezoterapia igłowa przywraca skórze dłoni jędrność oraz zdrowy wygląd. Skóra dłoni jest elastyczna i jędrna, a jej struktura znacznie poprawiona.