VPL Energist Ultra Plus – fotoepilacja

Fotoepilacja – czym właściwie jest?

Fotoepilacja stosowana w naszej klinice Anlaya Day SPA przez naszych specjalistów z medycyny estetycznej i kosmetologii hi-tech polega na laserowym usuwaniu owłosienia. Nowoczesna technologia lasera pozwala na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia ze wszystkich obszarów skóry pacjenta.

Fotoepilacja VPL – wskazania

Oprócz trwałego usuwania niechcianego owłosienia, laserowe urządzenie posiada szereg zastosowań, umożliwiając fotoodmładzanie, likwidację przebarwień, leczenie rumienia, zamykanie naczynek oraz jako środek wspomagający leczenie trądziku (różnych jego odmian).

VPL – przebieg zabiegu

Zabieg polega na zastosowaniu nowoczesnego lasera VPL na wybrane części ciała, gdzie występuje nadmiar owłosienia. Laser emitujący wiązkę światła do wybranej długości wnika w skórę i całkowicie wypala mieszki włosowe. Seria zmiennych impulsów, stanowiąca system VPL (Variable Pulsed Light) wpływa na efektywność i bezpieczeństwo zabiegu.

Skuteczność i szybkość zabiegu zależy od kilku czynników, do których należą:

  • odcień skóry,
  • kolor włosów,
  • grubość włosków,
  • głębokość występowania mieszków włosowych,
  • etap wzrostu włosków.

Dodatkową zaletą urządzenia jest zawarcie specjalnej głowicy, która chłodzi skórę, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny i komfortowy dla pacjenta.

VPL – zalecenia pozabiegowe

Zarówno po jak i przed zabiegiem należy unikać ekspozycji na słońce i kontaktu skóry z promieniami UV. Przez 4 tygodnie po zabiegu nie należy także korzystać z sauny oraz unikać za gorących kąpieli. W razie kontaktu skóry z promieniami słonecznymi, należy stosować kremy z wysokim filtrem. Bezpośrednio po zabiegu przez dobę nie należy stosować drażniących kosmetyków na skórę oraz nie stosować makijażu.

Natomiast przed zabiegiem nie powinno się samodzielnie depilować miejsc planowanych na objęcie zabiegiem. Ogolić włoski można dopiero 1 lub 2 dni przez zabiegiem.

Fotoepilacja – przeciwwskazania

Do przeciwwskazań do fotoepilacji należą:

  • aktywna opryszczka,
  • spożycie alkoholu,
  • zastosowanie antyperspirantu,
  • stosowanie kosmetyków drażniących skórę,
  • rozjaśnianie włosków.

Pachy/ przedramiona/ kark/ ramiona

250,00

Plecy(Panie)

150,00

Plecy(Panowie)

350,00

Klatka piersiowa(Panie)

200,00

Klatka piersiowa(Panowie)

350,00

Linia biała(Panie)

100,00

Brzuch(Panowie)

200,00

Bikini płytkie/ pośladki

200,00

Bikini głębokie

350,00

Uda

400,00

Łydki

300,00