masaz

Co to jest masaż izometryczny?

Masaż izometryczny uznawany jest za jedną z odmian klasycznego masażu o przeznaczeniu leczniczym. Wykorzystuje się go w różnych dziedzinach rehabilitacji, jako zabieg, który przywraca siłę mięśniową oraz jako uzupełnienie treningów sportowych. Wszystko to odbywa się bez zbędnego obciążania organizmu, gdyż masaż izometryczny wykonuje się na napiętym mięśniu lub jego grupach. Do uzyskania porządanych efektów nie są wymagane ćwiczenia fizyczne. Masaż izometryczny nie tylko odbuduje mięśnie i przywróci ich sprawność, ale także będzie pomocny w terapiach odchudzających.

Do kogo jest skierowany?

Masaż ten jest skierowany przede wszystkim do osób po urazach, którym długa rekonwalescencja obniżyła sprawność i siłę mięśni. Ponadto zabieg ten jest wykorzystywany przy wszystkich niedowładach, wynikających z tak poważnych schorzeń, jak udar czy porażenie. Skorzystać mogą z niego również Ci, którzy powinni zwiększyć swoją masę mięśniową, ale nie mogą poddawać się forsownym ćwiczeniom lub przeciwnie – masaż izometryczny może być uzupełnieniem intensywnego treningu. Stosowany jest też przez osoby, które dążą do zmniejszenia swojej wagi.

Jak to wygląda?

Masaż izometryczny ma za zadanie zmniejszyć poziom tkanki tłuszczowej, jeśli taka występuje, a następnie wpłynąć na przyrost masy mięśniowej. Przebieg tego zabiegu można podzielić na trzy etapy, które płynnie się zmieniają. Wszystko rozpoczyna masaż tradycyjny, który ma rozluźnić tkanki, wspomóc krążenie, a dzięki temu rozgrzać i pobudzić wybraną partię ciała. W tej fazie stosuje się wszystkie techniki masażu klasycznego, w szczególności: głaskanie, ugniatanie i rozcieranie. Po takim wstępnym przygotowaniu płynnie przechodzi się do właściwej części masażu izometrycznego. Wykonywana jest ona podczas tzw. skurczu izometrycznego, czyli wtedy, kiedy włókna mięśniowe kurczą się, ale nie dochodzi do zmiany ich długości. W tym czasie ruchy wykonywane przez masażystę są intensywne, szybkie i energiczne. Tak wykonane rozcieranie, ugniatanie i oklepywanie przerywane jest masażem relaksacyjnym – głaskaniem, roztrzepywaniem i wibracją. Techniki te wykonuje się naprzemiennie, aż do nastąpienia trzeciego etapu masażu izometrycznego, który skupia się na ogólnym rozluźnieniu i relaksie organizmu.

Jakie są efekty masażu izometrycznego?

Efektem masażu izometrycznego jest przede wszystkim przyrost masy mięśniowej. Drugim ważnym elementem uzyskiwanym dzięki temu zabiegowi jest przywrócenie siły i napięcia mięśni. Wszystko to pozwala na powrót do codziennej sprawności osób po przebytych urazach i chorobach. Dzięki masażowi izometrycznemu osoby aktywnie ćwiczące mogą dodatkowo wspomóc budowanie swojej siły mięśniowej oraz zmniejszyć poziom tkanki tłuszczowej. Zabieg ten nie tylko rehabilituje, ale także odpręża i dotlenia ciało.

Zapraszamy wszystkich chętnych do skorzystania z masażu izometrycznego. Ośrodek Anlaya Day Spa położony jest na terenie Józefowa, dlatego szczególnie miło witamy osoby z miejscowości położonych najbliżej nas, takich jak:

  • Falenica
  • Anin
  • Michalin
  • Karczew

Dzięki korzystnemu połączeniu komunikacyjnemu możemy serdecznie zaprosić osoby pochodzące z Warszawy i jej okolic. Jeśli Waszym miejscem zamieszkania jest, np.:

  • Międzylesie
  • Wawer
  • Sulejówek
  • Otwock

wystarczy, że wybiorą Państwo trasę w kierunku Terespola i skierują się w stronę Otwocka.