Masaż ajurwedyjski – MUKABHYANGA (masaż twarzy i głowy)

Jest to jeden z rodzajów masaży, który wywodzi z tradycji indyjskiej. Jego historia związana jest z czterema świętymi księgami, niezwykle ważnymi dla kultury indyjskiej. Zabieg stanowi połączenie masażu twarzy oraz głowy. Pozwala na całkowite rozluźnienie i zrelaksowanie się, a także ma zbawienny wpływ na kondycję oraz wygląd skóry. Zastosowanie zarówno odpowiednich technik masażu, jak również specjalnych olejków, ma także działanie uelastyczniające, odżywiające oraz ujędrniające cerę.

Komu polecany jest zabieg?

Poddanie się zabiegowi masażu ajurwedyjskiego – MUKABHYANGA polecane jest każdemu, bez względu na wiek czy płeć. Skorzystanie z tego typu masażu zalecane jest w szczególności osobom, które cierpią z powodu przemęczenia fizycznego i psychicznego, a także dostrzegają u siebie skutki przewlekłego stresu, jakimi są:

  • częste bóle głowy
  • bezsenność
  • szara, ziemista, zmęczona cera
  • problemy z koncentracją i roztargnienie

Delikatny i relaksujący masaż twarzy, głowy oraz karku pozwala na rozluźnienie spiętych mięśni, przynosi ulgę w ciągłym napięciu nerwowym i przywraca zarówno ciału jak i duszy odpowiedni stan. Dzięki zastosowaniu olejków, ma także pozytywny wpływ na ogólną kondycję i stan cery.

Na czym polega zabieg?

Zabieg  MUKABHYANGA, czyli masaż ajurwedyjski opiera się na masowaniu specjalnymi technikami twarzy, głowy oraz karku. Proces rozpoczyna się od demakijażu oraz dokładnego oczyszczenia cery. Po odpowiednim przygotowaniu skóry rozpoczyna się proces wykonywania określonych ruchów, skupionych wokół punktów witalnych, zwanych mianem  Marma. Masowanie polega na wzajemnym przeplataniu się głaskania i rozcierania, które mają zbawienny wpływ na rozluźnienie mięśni twarzy oraz karku. Podczas zabiegu używane są odpowiednio dobrane kompozycje olejków, w których zawarte są składniki odżywcze, głęboko nawilżające i ujędrniające cerę.

Jakie są efekty zabiegu?

Po 45 minutach masowania następuje natychmiastowe odprężenie i rozluźnienie mięśni. Ciało i umysł są w pełni zrelaksowane, myśli i nerwy zostają uspokojone, a skóra, dzięki użytym olejkom jest nawilżona, jędrna i zregenerowana. Regularne stosowanie masażu pozwala na skuteczne pozbycie się problemu bezsenności i braku koncentracji.

Masaż ajurwedyjski głowy i twarzy (30min)

90,00