Co to jest masaż tkanek głębokich?

masazgleboki

Jest to specjalna forma terapii, która ma na celu rozluźnienie napięć występujących w głębokich warstwach tkanek mięśniowych. Powolne, subtelne i precyzyjne ruchy masażysty rozluźniają, relaksują i przywracają prawidłowe napięcie mięśni, eliminując źródła bólu i sztywności. Usuwając nieprawidłowe wzorce napięcia mięśni, masaż tkanek głębokich pozwala na przywrócenie pełnego i swobodnego zakresu ruchów.

Do kogo jest skierowany?

Masaż tkanek głębokich jest idealny dla osób zestresowanych, wykonujących pracę w pozycji siedzącej lub stojącej, które cierpią na sztywności karku, kręgosłupa czy ramion. Masaż ten nada się dla wszystkich osób, które zmagają się z przewlekłymi bólami kręgosłupa i innych partii ciała. Rozmasowanie tkanek głębokich przynosi ulgę w dyskomforcie odczuwanym po doznanych urazach i wypadkach. Masaż tkanek głębokich jest też doskonały dla osób z wadami postawy, różnymi przykurczami oraz bólami i zawrotami głowy pochodzenia przykręgosłupowego.

Jak to wygląda?

Każda sesja masażu tkanek głębokich jest niepowtarzalna i dopasowana do indywidualnych potrzeb klienta. Nie odnajdziemy tu silnych i intensywnych ucisków. Masaż tkanek głębokich to przede wszystkim powolne, ale precyzyjne ruchy, ze stopniowo zwiększającą się głębokością nacisku, ponieważ tkanka na którą się oddziałuje musi mieć czas na fizjologiczną reakcję. Kolejna cecha, którą wyróżnia masaż tkanek głębokich, jest używanie środków nawilżających w minimalnych ilościach – w ten sposób masażysta lepiej oddziałuje na partie ciała z którymi pracuje. Ruchy stosowane w tym zabiegu mają zadanie rozciągające, przez co wykonywane są pod odpowiednio dobranym kątem. Masaż tkanek głębokich łączy się z masażem klasycznym i wykonywany jest naprzemiennie. Szereg objawów takich jak rozluźnienie, pocenie czy zmiana koloru skóry świadczą o tym, że masaż tkanek głębokich został przeprowadzony poprawnie i skutecznie.

Co uzyskujemy?

Główny efekt uzyskany dzięki masażowi tkanek głębokich to pełne rozluźnienie i przywrócenie prawidłowych napięć w obrębie tkanek prawie całego ciała. Ponadto jest to doskonała metoda do usunięcia bólu mięśniowego i zrostów tkankowych. Przeprowadzenie masażu tkanek głębokich pozwala na usunięcie z organizmu toksyn i metabolitów, a także na poprawę krążenia, a przez co uzyskuje się lepsze odżywienie tkanek i zdrowszy wygląd ciała.

Zapraszamy wszystkie osoby z Warszawy i okolic do skorzystania z masażu tkanek głębokich dostępnych w Anlaya Day Spa. Najbliżej naszego ośrodka położony jest:

  • Wawer
  • Międzylesie
  • Sulejówek

W celu dojazdu najlepiej kierować się trasą na Terespol, w kierunku Otwocka.

Do skorzystania z naszych usług zapraszamy także klientów z okolic Otwocka i Józefowa. Osoby z miejscowości takich, jak:

  • Falenica
  • Anin
  • Michalin
  • Karczew

powinny się kierować w stronę Józefowa, położonego niedaleko południowo-wschodniej części Warszawy.