Co to jest masaż pałeczkami bambusowymi?

bambus

Masaż z wykorzystaniem pałeczek bambusowych jest przykładem zabiegu, który zależnie od przyjętych technik może pełnić rolę masażu leczniczego, relaksacyjnego, a także drenażu limfatycznego i masażu antycellulitowego. Te specyficzne narzędzia mogą być użyte we wszystkich partiach ciała – począwszy od brzucha, pośladków i nóg, po twarz, ramiona i stopy. Masaż pałeczkami bambusowymi działa zbawiennie na całe ciało człowieka, zarówno sferę fizyczną, jak i sferę psychiczną.

Do kogo jest skierowany?

Masaż pałeczkami bambusowymi, podobnie jak i inne masaże, jest przeznaczony głównie dla osób przemęczony i zestresowanych. Każdy kto pragnie ukojenia nerwów i wyciszenia powinien skorzystać z tego zabiegu. Nie ma on przeciwwskazań poza ogólnym złym stanem zdrowia, ciążą i uszkodzeniami skóry. Masaż ten pomaga także osobom z dolegliwościami bólowymi – mięśni, pleców, karku, nóg itp.

Jak to wygląda?

Zabieg rozpoczyna się klasycznym masażem szwedzkim, który rozgrzeje ciało i przygotuje skórę na kontakt z nietypowym narzędziem. Pałeczki bambusowe również zostają odpowiednio dostosowane. Przede wszystkim są podgrzewane, aby w trakcie masażu stopniowo oddawały swoje ciepło. Począwszy od pałeczek o dużej średnicy masażysta rozpoczyna rytuał delikatnego rozciągania, oklepywania, głaskania i ugniatania całego ciała. Przesuwanie pałeczek po powierzchni ciała gwarantuje niezwykłe przeżycia. Stopniowo zmieniane jest tempo masażu oraz wielkość pałeczek bambusowych. Po wykonaniu intensywnych ucisków mających rozgrzać głębokie partie mięśniowe następuje stopniowe wyciszanie organizmu i rozluźnianie mięśni. Masaż pałeczkami bambusowymi zakończony jest manualnymi ruchami masażysty w celach relaksacyjnych.

Co uzyskujemy?

Po zakończeniu masażu pałeczkami bambusowymi można oczekiwać świeżego dopływu energii. Ciało jest odprężone i rozluźnione. Znikają dolegliwości bólowe pochodzenia mięśniowego, organizm jest lepiej dotleniony, a skóra zaróżowiona. Można zauważyć jej zwiększoną elastyczność i napięcie – efekty liftingujące szczególnie widoczne są na twarzy. Masaż pałeczkami bambusowymi wpływa także na modelowanie sylwetki i poprawę krążenia.

Zapraszamy zainteresowanych masażem pałeczkami bambusowymi klientów z Warszawy i okolic do Anlaya Day Spa. Najbliżej naszego ośrodka znajduje się:

  • Wawer
  • Międzylesie
  • Sulejówek

Z tych okolic można w łatwy sposób dotrzeć do Józefowa, w którym znajduje się nasza placówka. Wystarczy skorzystać z trasy prowadzącej do Terespola i kierować się w kierunku Otwocka.

Do zapoznania się z naszymi usługami zapraszamy także klientów z najbliższych okolic. Osoby zamieszkałe w takich miejscowościach, jak:

  • Falenica
  • Anin
  • Michalin
  • Karczew

powinny się kierować w stronę Józefowa, położonego niedaleko południowo-wschodniej części Warszawy.