Co to jest masaż bańką chińską?

banka

Masaż bańką chińską jest specyficzną odmianą masażu próżniowego. Wykorzystuje on siłę, jaka płynie z podciśnienia i próżni, które w celach medycznych były stosowane już od wielu lat. Za pomocą urządzenia, jakim jest bańka chińska – specjalnie zaprojektowana gumowa “kulka” – można znacząco się odprężyć, ale także zadbać o swój wygląd. Masaż bańką chińską jest w ostatnim czasie popularną metodą walki z cellulitem.

Do kogo jest skierowany?

Z masażu przeprowadzonego bańką chińską z pewnością będą zadowolone osoby mające problem z nieestetycznymi zmianami na skórze pośladków, ud i brzucha, zwanymi potocznie cellulitem. Jest to także dobry wybór dla tych, których problemem są wszelkiego rodzaju obrzęki. Z pewnością docenią go osoby odchudzające się, ponieważ przyśpiesza metabolizm, a także wszyscy Ci, którym dokuczają bóle mięśniowe. Masaż ten zalecany jest także przy przeziębieniach, w leczeniu infekcji dróg oddechowych, a także jako forma wspomagająca relaks i odprężenie.

Jak to wygląda masaż bańką chińską?

Masaż bańką chińską różni się od tradycyjnie znanych technik. Przede wszystkim wykonuje się go nie za pomocą dłoni, a specjalnych gumowych kul. Są one dostępne w różnych rozmiarach, dzięki czemu można z łatwością dostosować intensywność zabiegu. Masaż bańką chińską rozpoczynany jest nałożeniem ciepłymi dłońmi olejku, aby w ten sposób rozgrzać skórę i przygotować ją na dalsze czynności. Za pomocą baniek, które są przyssane do skóry, masażysta wykonuje delikatne i miarowe ruchy – koliste lub linearne, zawsze zgodnie z kierunkiem przepływu limfy. Ten intensywny masaż odbywa się zazwyczaj w okolicach bioder, ud, pośladków, brzucha, a także pleców i ramion. Można stosować go na wybraną partię ciała, ale użyty całościowo przynosi lepsze efekty. Zaczerwienienia i delikatne siniaczki, które znikają w ciągu kilku dni oznaczają, że został on wykonany poprawnie, a jego działanie jest skuteczne.

Efekty masażu bańką chińską?

Masaż z wykorzystaniem bańki chińskiej ma przede wszystkim rezultaty estetyczne. Po jego zastosowaniu uzyskujemy gładką i elastyczną skórę, która jest lepiej ukrwiona i odżywiona. Ciało pozbawione jest obrzęków i opuchnięć, dzięki usprawnianiu przepływu krwi oraz limfy. Rozbija cellulit, pomaga w wydaleniu szkodliwych toksyn przez organizm, a także zapobiega skutkom przetrenowania, czyli popularnym zakwasom. Masaż bańką chińską to także forma relaksu i rozluźnienia dla osób szukających urozmaicenia w klasycznych masażach.

Anlaya Day Spa oferuje profesjonalny masaż bańką chińską i nie tylko. Wszyscy chętni , ktorzy mieszkają w Warszawie i pragną z niego skorzystać, powinni kierować się trasą na Terespol, w kierunku Otwocka. Najłatwiej dotrzeć do nas z okolic takich, jak:

  • Wawer
  • Międzylesie
  • Sulejówek

Zapraszamy również wszystkie osoby z Józefowa, w którym mieści się nasza placówka, jak i klientów z najbliższych okolic. Najbliżej nas znajduje się:

  • Falenica
  • Anin
  • Michalin
  • Karczew