Regenera Activa – pomoc dla wypadających włosów

Zdrowe, mocne włosy są niezastąpionym atrybutem urody – zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Niestety, ponad 40% kobiet oraz około 70% mężczyzn na pewnym etapie życia boryka się z wypadaniem włosów o różnym podłożu. Dzięki systemowi regeneracyjnemu Regenera Activa można jednak zatrzymać proces wypadania włosów oraz odbudować uszkodzone mieszki włosowe.

Najczęstszą przyczyną utraty włosów u mężczyzn (rzadziej u kobiet) jest łysienie androgenowe, będące efektem wrażliwości mieszków włosowych na pewną grupę hormonów, zwaną androgenami. U mężczyzn łysienie androgenowe przyjmuje zazwyczaj postać utraty linii włosów na skroniach i łysiny na czubku głowy, u kobiet przeważnie dochodzi do przerzedzenia włosów na szczycie głowy. Nadmierne wypadanie włosów i łysienie może być również efektem otyłości, niewłaściwej diety czy niektórych chorób ogólnoustrojowych.

Regenera Activa – innowacyjna terapia rodem z Włoch

Terapia Regenera Activa została opracowana przez naukowców z uniwersytetu w Turynie. Polega ona na aplikacji w okolicach mieszków włosowych koncentratu komórek pozyskanych od pacjenta, który to wykazuje właściwości regeneracyjne, odbudowując zniszczone mieszki włosowe i zatrzymując proces łysienia.

Zabieg składa się z trzech etapów:

  • pobrania od pacjenta niewielkiego wycinka skóry z okolic karku (od jednego do trzech fragmentów skóry o średnicy około 2,5 mm),

  • wyizolowania z pobranych tkanek komórek macierzystych oraz czynników wzrostu przy pomocy urządzenia Regenera Activa,

  • podaniu koncentratu w okolice mieszków włosowych głowy w formie zabiegu mezoterapii.

Co trzeba wiedzieć?

Badania dowiodły, że urządzenie Regenera Activa pozwala na odzyskanie z pobranych wycinków skóry aż 80% komórek, z czego przeżywa 92%. Skoncentrowane komórki macierzyste i czynniki wzrostu, podane dokładnie w miejsce łysienia, pobudzają procesy naprawcze i regeneracyjne, dzięki czemu mieszki włosowe odbudowują się, włosy odrastają, a ich utrata zostaje zahamowana.

Co ważne, zabieg Regenera Activa wystarczy wykonać raz, by uzyskać oczekiwane efekty odbudowy włosów i zatrzymania łysienia. W razie potrzeby można go powtórzyć po 2-3 latach w ramach profilaktyki łysienia androgenowego. Zabieg jest krótkotrwały (trwa około 20-30 minut), bezbolesny, wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym.

Ze względu na fakt, że wykorzystuje się koncentrat komórek pozyskany od pacjenta, nie ma możliwości, by wystąpiły reakcje uczuleniowe czy podrażnienia. Zabiegu Regenera Activa nie wykonuje się u osób z problemami z krzepliwością krwi, przyjmujących leki rozrzedzające krew oraz uczulone na składniki preparatów znieczulających.

Wszystkich pacjentów borykających się z problemem wypadania włosów i łysienia zapraszamy do skorzystania z zabiegu Regenera Activa w naszej klinice Anlaya. Gwarantujemy pełen profesjonalizm, dyskrecję oraz poszanowanie intymności każdego pacjenta. Zachęcamy do kontaktu.

Zobacz efekty przed i po

Anlaya Day Spa

ul. Gen. Sikorskiego nr 57
05-410 Józefów
kom. 789-236-644
e-mail: kontakt@anlaya.pl

Zostaw wiadomość

Leczenie łysienia

Konsultacja medyczno-trychologiczna (Lek.med. Katarzyna Kowalczyk)

250,00

Przy zabiegu

bezpłatna

Regenera Activa

6000,00

HAIR FILLER DR CYJ

700,00

 

Mezoterapia skóry głowy

HairCare

300,00

RRS XL Hair

350,00

Mesohyal™ meso-hair power (Mesohyal™ NCTC 109 + Mesohyal™BIOTIN)

500,00