Tu podaj tekst alternatywny

SPA Anlaya

Zapraszamy do naszego SPA.

spa.anlaya.pl
Anlaya logo

Zapraszamy do naszego SPA.

spa.anlaya.pl

Modelowanie sylwetki - Kriolipoliza

Szanowni klienci,
Cennik na stronie internetowej nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dokładamy wszelkich starań aby był on spójny z cennikiem w pliku pdf ale aby aby mieć pewnośc proszę kliknąć w poniższy przycisk. Pobierz szczegółowy cennik
Modelowanie sylwetki - Kriolipoliza

Kriolipoliza CoolTech – co trzeba o niej wiedzieć?

Jeszcze niedawno usuwanie nadmiaru komórek tłuszczowych z newralgicznych części ciała oraz modelowanie sylwetki było przeprowadzane przy użyciu dość inwazyjnych metod, obarczonych ryzykiem powikłań oraz wymagających długiej rekonwalescencji. W ostatnich latach się to jednak zmieniło – do dyspozycji pacjentów pozostaje m.in. zabieg wymrażania komórek tłuszczowych, czyli kriolipoliza. W naszej klinice Anlaya wykonujemy ją przy użyciu innowacyjnego urządzenia CoolTech.

Kriolipoliza – czyli wymrażanie tkanki tłuszczowej – jest stosunkowo młodą metodą na rynku medycyny estetycznej. Została wynaleziona w USA. W 2008 r. dr Dieter Manstein oraz dr Rox Anderson – dwaj lekarze ze szpitala w Massachusetts – dowiedli, że umiejscowione pod skórą komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na działanie zimna niż te znajdujące się wokoło tkanki: skóra, nerwy czy naczynia krwionośne. Był to prawdziwy przełom, dzięki któremu można było skonstruować urządzenie emitujące zimno, oddziałujące selektywnie jedynie na komórki tłuszczowe.

Kriolipoliza – co to jest?

Jak już wcześniej wspomniano, kriolipoliza to poddanie tkanki tłuszczowej selektywnemu działaniu niskiej temperatury. Wówczas dochodzi do zamrożenia znajdujących się w niej trójglicerydów oraz rozpoczęcia procesu rozkładu komórek tłuszczowych. Następnie w naturalnych procesach metabolicznych są one usuwane z organizmu.

W efekcie, wyszczupleniu ulegają poddane zabiegowi partie ciała, takie jak:

 • brzuch,

 • uda,

 • pośladki,

 • ramiona,

 • biodra,

 • plecy.

Warto przy tym pamiętać, że kriolipoliza nie jest metodą leczenia otyłości! Zabieg może pomóc wymodelować sylwetkę oraz usunąć nadmiar tłuszczu z newralgicznych miejsc, którym trudno jest nadać pożądany wygląd przy pomocy ćwiczeń fizycznych i odpowiedniej diety.

Urządzenie CoolTech – bezpieczeństwo i skuteczność

W naszej klinice Anlaya zabieg kriolipolizy wykonujemy przy użyciu innowacyjnego urządzenia CoolTech, opracowanego przez firmę Cocoon Medical. Jest to urządzenie wyjątkowo skuteczne, ale zarazem zapewniające pacjentowi maksimum bezpieczeństwa. CoolTech jest w stanie schłodzić tkankę tłuszczową aż do temperatury -8°C i utrzymać ją przez nawet 70 minut, dzięki czemu uzyskiwane efekty zabiegu są naprawdę spektakularne. Badania kliniczne potwierdziły, że już podczas jednej sesji kriolipolizy z wykorzystaniem urządzenia CoolTech można usunąć nawet 30% komórek tłuszczowych z miejsca poddanego zabiegowi.

Urządzenie CoolTech jest także wyjątkowe pod względem bezpieczeństwa:

 • posiada status urządzenia medycznego, pracuje w oparciu o uzyskany przez firmę Cocoon Medical,

 • jego działanie jest bezinwazyjne – nie dochodzi do jakiegokolwiek naruszenia powłok skórnych, zamrożone komórki tłuszczowe są w naturalny sposób usuwane z organizmu, co nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji,

 • całkowita bezbolesność – kriolipoliza z wykorzystaniem urządzenia CoolTech jest zupełnie bezbolesnym zabiegiem, który nie wymaga stosowania żadnych znieczuleń.

CoolTech wyposażony jest w dwie niezależne, sterowane oddzielnie głowice, dzięki czemu urządzenie może działać przez 70 minut na dwa różne obszary ciała. Co ważne, mają one wyjątkowo nowoczesne, specjalnie zaprojektowane kształty, dzięki czemu idealnie dopasowują się do anatomicznej budowy ciała pacjenta.

Kriolipoliza – jak przebiega?

W klinice Anlaya przed planowanym zabiegiem kriolipolizy za każdym razem przeprowadzana jest konsultacja z lekarzem, który omawia z pacjentem jego zakres, przebieg, a także wyklucza istnienie ewentualnych przeciwwskazań. Jeśli ich nie ma, można przystąpić do procedury, która dzieli się na trzy etapy:

 • etap zassania – do obszaru ciała poddawanego zabiegowi przykłada się specjalną matę, która ma chronić skórę przed odmrożeniami, a także nakłada żel przewodzący zimno, następnie do skóry przykłada się głowicę, która przez podciśnienie zasysa skórę oraz tkanki podskórne,

 • etap chłodzenia – po zassaniu tkanka tłuszczowa jest stopniowo chłodzona przez urządzenie, aż do osiągnięcia wymaganej temperatury, nawet do -8°C (jest ona cały kontrolowana, by uszkodzone nie zostały żadne inne komórki ani tkanki),

 • etap metabolizmu – w miejscu zabiegu pojawia się przejściowy stan zapalny, uszkodzone niską temperaturą komórki tłuszczowe są stopniowo usuwane w procesach metabolicznych, co trwa od 6 do 12 tygodni.

Jak już wcześniej wspomniano, zabieg jest bezbolesny, nie wywołuje powikłań, nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji. Przez 48 godzin należy jedynie unikać wysiłku fizycznego, przez kilka dni wypijać dużo wody, a przez kilka tygodni – nie opalać się. Po około 4 tygodniach kriolipolizę można wykonać na inny obszar ciała, po 8-12 tygodniach – na ten sam obszar.

Kriolipoliza – przeciwwskazania

Oczywiście jak w przypadku każdego innego zabiegu, również kriolipolizy nie wykonuje się u każdego pacjenta. Wśród przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu znajduje się:

 • ciąża,

 • choroba nowotworowa,

 • aktywne choroby nerek i wątroby,

 • wszczepiony rozrusznik serca,

 • wirusowe zapalenie wątroby,

 • wirus HIV,

 • aktywne infekcje, gorączka,

 • świeża opalenizna,

 • miejscowe rany, infekcje i stany zapalne.

Jak przygotować się do kriolipolizy?

Wymrażanie tkanki tłuszczowej nie wymaga bardzo skomplikowanych przygotowań. Na około tydzień przed zabiegiem warto przejść na dietę lekkostrawną, by odciążyć wątrobę – wówczas sprawniej poradzi sobie ona z usuwaniem uszkodzonych komórek tłuszczowych. Wskazane jest unikanie kawy oraz alkoholu. Zalecane jest wykonanie chociaż jednego zabiegu drenażu limfatycznego. Na 2-3 dni przed zabiegiem należy wypijać więcej wody niż zazwyczaj (nawet 2-3 litry) – dzięki temu praca układu limfatycznego również zostanie pobudzona. 

Jak przygotować się do kriolipolizy?

 • należy pić dalej dużo wody,
 • nie należy opalac obszaru ciała który został poddany kriolipozie,
 • nie zalecane jest wykonywanie jakichkolwiek innych zabiegów odchudzających, które oddziałują na wątrobę,
 • raz w miesiącu zaleca się wykonanie drenażu limfatycznego.

Kriolipolizę z wykorzystaniem urządzenia CoolTech wykonujemy w naszej Anlaya Medical Clinic w Józefowie. Zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów i miłą, serdeczną atmosferę! Zapraszamy -> https://anlaya.pl/contact.

 

Wymrażanie komórek tłuszczowych
1 przyłożenie 500 zł
2 przyłożenia 900 zł
3 przyłożenia 1300 zł
4 przyłożenia 1600 zł

Artykuły

Pożegnać się z rozstępami raz na zawsze
Depilacja laserem Vectus – innowacyjne rozwiązanie…
Makijaż dzienny – poznaj inspiracje, dzięki którym…
więcej artykułów

Skontaktuj się z nami

Masz pytania, chcesz umówić sie na wizytę?
Napisz lub zadzwoń.

Numer telefonu

789-236-644

Od poniedziałku do piątku

9:00 - 21:00

Sobota

8:00 - 16:00

 

kontakt@anlaya.pl

ul. Gen. Sikorskiego nr 57

05-410 Józefów

tel. (022) 610-38-00

email: kontakt@anlaya.pl

Facebook : AnlayaDaySpa

Adres do korespondencji:

ul. Nowaka Jeziorańskiego 53a m. 50

03-982 Warszawa