Dietetyka i dietetyk

Jedzenie jest podstawą naszego życia, daje przyjemność z samego procesu przygotowywania go i spożywania. Jednak nierozważnie łączone produkty oraz spożywanie ich w nadmiernych ilościach mogą być przyczyną wielu chorób, w tym najbardziej znanej – otyłości. W procesie powracania do zgrabnej sylwetki odpowiednia dieta jest najważniejsza. Same ćwiczenia nie dadzą właściwych rezultatów. Ułożenie dobrej diety jest zadaniem trudnym, dlatego warto skorzystać z porad dietetyka.

Anlaya Day Spa umożliwia zrzucenie zbędnych kilogramów na stałe, dzięki spotkaniom z profesjonalnym dietetykiem.

Fotolia_48404567_Subscription_L

 

 

Kiedy udać się do dietetyka?

Z usług tego specjalisty powinny skorzystać te osoby, które walczą z nadmierną otyłością lub nadwagą, a wszystkie sposoby, które stosowały samodzielnie, nie są w stanie obniżyć ilości kilogramów. Porady dietetyka będą także przydatne dla osób cierpiących na niedowagę oraz osób z chorobami, w których dieta odgrywa kluczową rolę. Zadaniem dietetyka jest nie tylko stworzenie odpowiedniego jadłospisu, dopasowanego do upodobań i stylu życia klienta.  Osoba ta odgrywa również dużą rolę w motywowaniu i utrzymywaniu zaangażowania pacjenta w proces odchudzania.

Jak wygląda wizyta u dietetyka?

Konsultacje dietetyczne, połączone z wywiadem są najważniejszymi elementami wizyty u dietetyka. Specjalista będzie potrzebował odpowiedzi na szereg pytań związanych z upodobaniami żywnościowymi klienta, sposobów jego dotychczasowego odżywiania, rodzajów codziennej aktywności, a także różnych dolegliwości zdrowotnych. Wszystko to pozwoli na ułożenie odpowiedniej diety, jeśli klient wyrazi takie życzenie. Ponadto dietetyk przeprowadzi analizę składu ciała, aby określić, ile kilogramów musi utracić dana osoba i w jakim czasie, aby było to bezpieczne dla jej zdrowia.

Marta Kawińska – psychodietetyk

Jest dietetykiem i psychodietetykiem. Należy do Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością, dzięki czemu wie, jak istotna jest praca nad własnym ciałem. Posiada wyższe wykształcenie z zakresu psychodietetyki i dietetyki uzyskane w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie oraz Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Dodatkowo cały czas rozwija swoje zainteresowania, dzięki uczestniczeniu w wielu różnych kursach, m.in. z zakresy motywacji i psychologii odchudzania. Ponadto przeszła szkolenia z dietocoachingu (I i II stopnia).

“Dieta to nie sposób odchudzania, ale odżywiania. Dlatego w pracy łączę wiedzę żywieniową z wiedzą psychologiczną. Wspieram i edukuję osoby mające problem z wagą i utrzymaniem jej na stałym poziomie. Pracuję z osobami, które bez powodzenia stosowały różne diety, a chcą na stałe  zmienić nawyki żywieniowe oraz poczuć się lekko i zdrowo”.

Dietetyk w Anlaya Day Spa

Konsultacje dietetyczne w cenie 120 zł są dostępne w ośrodku Anlaya Day Spa, który mieści się w Józefowie, w województwie mazowieckim, w pobliżu Warszawy i Otwocka. Oprócz spotkań z profesjonalistą, który bezpiecznie przeprowadzi swoich klientów przez proces odchudzania, oferujemy także bardzo duży zestaw zabiegów wspomagających to zadanie. Walka z otyłością wykorzystująca różne sposoby, z pewnością będzie bardziej skuteczna. Swoje usługi kierujemy do mieszkańców Józefowa i okolic:

  • Michalina
  • Karczewa
  • Sulejówka

Ponadto serdecznie zapraszamy klientów Otwocka i Warszawy, którzy dzięki doskonałemu połączeniu drogowemu i kolejowemu, mogą dotrzeć do nas w kilkanaście minut. Szczególnie dogodne połączenie posiadają osoby z okolic, takich jak:

  • Wawer
  • Międzylesie
  • Anin
  • Falenica

Warto zadbać o swoje zdrowie już dziś i umówić się na wizytę w Anlaya Day Spa.