Dieta Andrea Zagozdy – co to jest?

Jest to specjalnie zaprojektowana dieta wyszczuplająca, która swoje działanie opiera przede wszystkim na naturalnych składnikach, pochodzenia morskiego. Dieta ta wykorzystuje specjalnie przygotowany, skoncentrowany ekstrakt z alg Laminaria Digitata, który istnieje pod nazwą Sea Plasma. Nie jest on dostępny w jedzeniu wysokoprzetworzonym, dlatego wykorzystanie go w diecie AZ pozwala na codzienne oczyszczanie, przy jednoczesnym dostarczaniu w pełni naturalnych i odżywczych produktów. Holistyczna kuracja Andrea Zagozdy to nie tylko dieta AZ – w jej skład wchodzą i inne elementy, takie jak: detox, kąpiele i zabiegi algowe. W połączeniu tych składników tkwi siła całej kuracji.

Jakie są efekty diety i kuracji AZ?

Głównym rezultatem jest spadek masy ciała, który wynosi ok 3-5 kg tygodniowo, w zależności od wersji przyjętej kuracji, jak i predyspozycji klienta. Poza tym, osiąga się efekt zmniejszenia obwodów ciała i ogólnego oczyszczenia organizmu. Zostaje uregulowany metabolizm i usuwają się toksyny. Dodatkowo, dzięki stosowaniu diety AZ można usunąć nadmiar wody z organizmu, przy zachowaniu równowagi mineralnej. Wpływa to na ogólną energię życiową klienta, a niekiedy pozwala na złagodzenie lub cofnięcie się objawów wielu chorób, w tym cukrzycy, alergii, nadciśnienia czy chorób układu pokarmowego.

Z czego składa się kuracja Andrea Zagozdy?

Kuracja ta istnieje w kilku wersjach, podstawowych i optymalnych, oraz z zabiegami w gabinecie lub bez. Każdym z nich stosowane są różne produkty. Do najważniejszych należą:

 • DETOX AZ

Jest to preparat przeznaczony do rozpuszczenia w ciepłej wodzie i wypicia. Zawiera w sobie różne ekstrakty, m.in. z cytryny, z papai, siemienia lnianego, pestek dyni i jabłkowego octu winnego. Wszystkie te składniki mają pomóc w oczyszczaniu jelit z toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii. Umożliwi to lepszą wchłanialność witamin i minerałów, a tym samym lekkość organizmu.

 • PŁYN DO KĄPIELI Z ALGAMI (w 100% naturalny)

Kąpiele przyśpieszają metabolizm, oddziałując jednocześnie na skórę – reminalizują ją oraz zapewniają gładkość i elastyczność. Płyn do kąpieli zawiera wyciąg z alg Sea Plasma (20 kg na 1 litr płynu) oraz mikronizowany proszek z tego samego rodzaju alg. Stosowanie kąpieli z tym płynem uzupełnia całą terapię.

 • ELIKSIR Z ALG MORSKICH (w 100% naturalny)

W jego skład wchodzą wyciągi z dwóch rodzajów alg – Laminaria Digitata i Fucus vesiculosus. Jego zadaniem jest dostarczenie do organizmu dużej ilości najważniejszych minerałów i pierwiastków, takich jak: jod, fosfor, magnez czy żelazo. Ponadto można w nim wyróżnić także miedź, cynk, kobalt i inne. Eliksir ten ma zabezpieczać organizm przed utratą niezbędnych składników mineralnych podczas stosowania diety oraz wspomóc przemianę materii i proces oczyszczania organizmu.

 • KOKTAJLE

Zastępują one posiłek. Ich kaloryczność nie jest duża, gdyż utrzymuje się na poziomie poniżej 100 kcal, a ich skład to głównie białka, minerały i witaminy. Stosowany jest w celu ułatwienia trawienia i zmniejszania nadwagi. Dzięki niemu nie odczuwane jest uczucie głodu i niedosytu. Posiada on 4 smaki słodkie (czekolada, truskawka, kawa, wanilia), które można rozpuszczać w ciepłej wodzie, mleku lub kefirze oraz dwa smaki obiadowe (pomidor z tymiankiem, por z kurczakiem) możliwe do wypicia w połączeniu z bulionem warzywnym lub odtłuszczonym wywarem mięsnym.

 • KAPSUŁKI ALGOWE

Zawierają w sobie kilka gatunków alg, bogatych w mikro- i makroelementy. Przyśpieszają spalanie kalorii oraz usuwanie toksyn i zbędnych produktów przemiany materii, a także hamują odczuwanie głodu.

 

Przeciwwskazania w stosowaniu diety AZ

Całej kuracji nie powinny stosować osoby cierpiące na nadczynność lub niedoczynność tarczycy (wskazana konsultacja lekarska), mające problemy z przyswajaniem jodu i osoby z chorobą Hashimoto.

Jeśli klient nie posiada wyżej wymienionych przeciwwskazań, z powodzeniem może stosować  dietę AZ, aż do momentu uzyskania zadowalającego go rezultatu. Po jej zakończeniu nie występuje efekt jo-jo, ponieważ podczas kuracji nie dopuszcza się do niedoborów żywieniowych. Jest to szczególnie istotne dla osób, które nieskutecznie przetestowały wiele różnych diet.

 

Kuracje odchudzające Andrea Zagozdy

Można rozróżnić dwie główne metody kuracji odchudzającej Andrea Zagozdy – z wykorzystaniem zabiegów w gabinecie lub bez nich. Dodatkowo każdy z typów kuracji można wspomóc płynem algowym do kąpieli.

 

 1. Program kuracji odchudzającej bez zabiegów:

 • Program 8-dniowy

Pierwszy dzień to detoks, z wykorzystaniem produktu DETOX AZ. Przez kolejnych 7 dni należy zastąpić dwa posiłki dziennie specjalnymi koktajlami. Ponadto należy przyjmować dwie ampułki eliksiru z alg oraz stosować kapsułki z algami.

 • Program 15-dniowy

Program ten rozpoczyna się od detoksu, kolejne dni wiążą się z przyjmowaniem produktów związanych z dietą AZ. Dwa posiłki dziennie zastępowane są koktajlami, a ponadto wskazane jest przyjmowanie dwóch ampułek eliksiru i kapsułek z algami. Dodatkowo, w ciągu dnia można spożywać dwa posiłki, przygotowane z dozwolonych produktów.

 1. Program kuracji odchudzającej z zabiegami:  

 • Program 8- lub 15-dniowy

Stosuje się dietę AZ z takimi samymi zasadami, jak w przypadku kuracji bez zabiegów. Dodatkowo wprowadza się manualny drenaż limfatyczny, który wspomaga działanie kuracji. Jego celem jest pobudzenie układu limfatycznego, zniwelowanie obrzęków, zmniejszenie cellulitu i przyśpieszenie spalania. Drenaż wykonuje się dzień przed detoksem, a następnie co dwa dni. Zamiast drenażu limfatycznego można wykonać zabieg Icoone.

Programy z każdego typu kuracji można wspomóc kąpielami z dodatkiem specjalnego płynu, który ma silne działanie stymulujące.

Płyn do kąpieli

Z diety Andrea Zagozdy i jego kuracji odchudzającej korzysta wielu zadowolonych klientów. Pełne informacje na temat tego sposobu odchudzania, dozwolonych produktów oraz innych szczegółowych zaleceń można uzyskać u dietetyka pracującego w Anlaya Day Spa. Jesteśmy jednym z nielicznych ośrodków w Polsce, który oferuje dostęp do tej metody. Warto przekonać się osobiście, czy jest to odpowiedni sposób pomagający w utracie zbędnych kilogramów. Anlaya Day Spa zaprasza wszystkich zainteresowanych do Józefowa, gdzie zlokalizowany jest nasz ośrodek Spa. Miła, przyjazna i dyskretna atmosfera przyciąga do nas wielu klientów, głównie z dwóch sąsiadujących z nami miast – Warszawy i Otwocka. Szczególnie mile widzimy osoby z warszawskich dzielnic:

 • Anin
 • Międzylesie
 • Falenica
 • Wawer

gdyż są położone blisko najlepszych połączeń komunikacyjnych z Józefowem. Zapraszamy także osoby zamieszkałe w okolicach tych dzielnic i miast, a w szczególności osoby pochodzące z:

 • Sulejówka
 • Karczewa
 • Michalina

Specjaliści Anlaya Day Spa odpowiedzą na Państwa wszystkie wątpliwości związane z dietą Andrea Zagozdy i nie tylko. W razie problemów pomogą dobrać inne metody, usprawniające i wspomagające proces odchudzania.