Wolumetria – czym właściwie jest?

Wolumetria twarzy stanowi połączenie tradycyjnego liftingu z  bezinwazyjnym modelowaniem twarzy. Zabieg wolumetrii twarzy jest bezpieczny i bezinwazyjny, pozwalając na korektę kształtu twarzy i policzków oraz odmłodzeniu jej wyglądu.

Lifting wolumetryczny umożliwia zatrzymanie i odwrócenie procesu starzenia się skóry, przywrócenie skórze jędrności oraz uniesienie policzków. Do zabiegu wolumetrii w naszej klinice Anlaya Day Spa stosuje się kwas hialuronowy, który przywraca skórze nawilżenie oraz usuwa oznaki starzenia się skóry.

Wolumetria twarzy – mechanizm działania

Wolumetria twarzy polega na użyciu kwasu hialuronowego o dopasowanym do pacjenta stężeniu w połączeniu z dodatkowymi substancjami odżywczymi. Najczęściej w skład roztworu wchodzą aminokwasy oraz związek będący hydroksyapatytem wapnia. Zabieg iniekcyjny polega na wypełnieniu warstw skóry preparatem z kwasem hialuronowym za pomocą cienkiej igły lub kaniuli.

Wolumetria – wskazania do wykonania zabiegu

Wolumetrię twarzy wykonuje się niezależnie od płci. Wykonujemy ją w przypadku pierwszych oznak starzenia się skóry twarzy, a więc:

  • ubytków w tkankach,
  • zapadnięciu się policzków,
  • występowania “chomików”
  • występowania zmarszczek i bruzd,
  • niepożądanego kształtu żuchwy.

Zabieg wolumetrii poprzega miejscowe znieczulenie na życzenie pacjenta. Cały zabieg trwa ok. 20 minut.

Lifting wolumetryczny – korzyści zabiegu

Efekty zabiegu liftingu wolumetrycznego widać już po pierwszej sesji. Skóra twarzy wygląda młodziej, jest napięta, elastyczna i odpowiednio nawilżona. Dzięki pobudzeniu powstania nowych włókien kolagenowych podczas zabiegu wolumetrii, efekty są trwalsze i dłuższe. Zazwyczaj efekty utrzymują się od 12 do 18 miesięcy.

Wolumetria twarzy – czy występują jakieś skutki uboczne?

Po zabiegu liftingu wolumetrycznego może zaobserwować nieznaczne zaczerwienienie, obrzęki, czy ból w miejscach poddanych zabiegowi. Niepożądane efekty znikają jednak po kilku dniach od zabiegu.

Zabieg wolumetrii twarzy z wykorzystaniem usieciowanego kwasu hialuronowego jest bezpieczny i skuteczny.

Bruzdy nosowo-wargowe

1000,00

Dolina łez

1000,00

Uniesienie policzków 

 1200,00-15000,00

Uniesienie policzków + dolina łez

1500,00

Uniesienie policzków + dolina łez + Bruzdy nosowo-wargowe 

 2000,00

Zmarszczki palacza-okolica wargi górnej i dolnej

900,00

Powiększanie objętości ust

  1000,00

Tzw. Soft lifting – (Uniesienie policzków + dolina łez + Bruzdy nosowo-wargowe tzw Matrionetki

 2500,00