Botoks na nadpotliwość

Nadmierna potliwość to problem, z jakimi często przychodzą do naszej kliniki Anlaya Day Spa pacjenci. Nadpotliwość pach, stóp czy dłoni może wywoływać wiele czynników, od stresu po zaburzenia hormonalne, aż do uwarunkowań genetycznych. Na szczęście współeczesna medycyna estetyczna znalazła sposób na skuteczną i trwałą likwidację problemu. Zabieg leczenia nadpotliwości toksyną botulinową (botoksem) to całkowicie bezpieczny sposób na pozbycie się problemu nadmiernej potliwości.

Nadpotliwość – leczenie

Istnieje wiele metod leczenia nadpotliwości, wśród których najskuteczniejszą jest terapia botoksem.  Przed przystąpieniem do zabiegu potrzebna jest jednak konsultacja lekarska, w trakcie której specjalista dokładnie obejrzy miejsca wydzielające nadmiar potu oraz stopień nasilenia pracy gruczołów potowych.

Leczenie toksyną botulinową może być połączone z terapią farmakologiczną, prowadzoną przez dermatologa.

Toksyna botulinowa – obszary zabiegowe

Zabieg leczenia nadpotliwości wykonuje się na obszarach nadmiernie wydzielających pot, czyli dłoniach, pachach i stopach.

Botoks na nadpotliwość – przebieg zabiegu

Zabieg z użyciem botoksu rozpoczyna się od podania miejscowego znieczulenia, np. specjalnym kremem. Leczenie botuliną polega na wstrzyknięciu pod skórę preparatu za pomocą cienkiej igły w wybrany obszar ciała wydzielający nadmiar potu. W ten sposób zostaje zablokowane nadmierne wydzielanie się potu poprzez ingerencję w gruczoły potowe, bez ich uszkadzania. Cały zabieg leczenia nadpotliwości botuliną trwa od 40 do 60 minut.

Zabieg leczenia nadpotliwości toksyną botulinową można powtarzać 2-3 razy w roku, najlepiej przy zachowaniu 4-6 miesięcznych przerw. Pierwsze efekty po zabiegu widoczne są po upływie ok. tygodnia.

Profesjonalny zabieg z użyciem botoksu na nadpotliwość dłoni nie przewiduje efektów ubocznych, chociaż może się zdarzyć miejscowe osłabienie mięśni, które ma jednak charakter przejściowy.

Leczenie nadpotliwości toksyną botulinową – przeciwwskazania

Leczenia nadpotliwości nie wykonujemy w przypadku:

  • występowania infekcji skórnych,
  • kobiet w ciąży,
  • okresu laktacji,
  • cukrzycy,
  • nadczynności tarczycy,
  • alergii na któryś ze składników preparatu,
  • zaburzeń krzepnięcia krwi,
  • zaburzeń o podłożu neurologicznym.

Leczenie nadpotliwości w okolicy pach

2000,00