expocosmetica-1312208_1920

Profesjonalne zabiegi na paznokcie i dłonie – zrób sobie prezent na Dzień Kobiet!

Jak powszechnie wiadomo, dłonie stanowią ważny element naszego odbioru przez innych – nie bez powodu mówi się, że są niczym nasza wizytówka. Schludny wygląd skóry dłoni oraz paznokci można utrzymać codziennie je pielęgnując i stosując bardziej profesjonalne zabiegi kosmetyczne. Dzień Kobiet to dobra okazja do zadbania o swoje dłonie i wizytę w SPA – zarówno dla przyjemności, jak i zregenerowania dłoni i paznokci po okresie jesienno-zimowym.
Jak wzmocnić paznokcie?
Aby cieszyć się długimi i mocnymi paznokciami musimy przede wszystkim o nie dbać – żaden zabieg pielęgnacyjny nie sprawi, że paznokcie będą trwałe i schludne. Aby tak było musimy przede wszystkim zdrowo się odżywiać i systematycznie wdrażać działania pielęgnacyjne; paznokcie są niczym zwierciadło, a ich kondycja pokazuje czy nie brakuje w naszym organizmie witamin i składników odżywczych. Aby wzmocnić paznokcie domowymi sposobami można samodzielnie przygotowywać różnego rodzaju serum oraz starać się zawrzeć w codziennej diecie składniki, które szczególnie sprzyjają kondycji paznokci. Nasi specjaliści wymieniają kilka punktów obowiązkowych dla wzmocnienia paznokci:

  • stosuj suplementację zawierającą biotynę; jej niedobory mogą powodować osłabienie się paznokci. Zdarza się, że pierwsze efekty pojawiają się dopiero po dłuższym czasie – nie zniechęcaj się, jeżeli długo nie widzisz efektów;
  • smaruj paznokcie odżywkami, używaj zmywacza bez acetonu;
  • unikaj obgryzania paznokci;
  • podczas sprzątania używaj gumowych rękawiczek, nie narażaj swoich dłoni i paznokci na bezpośredni kontakt z detergentami;
  • smaruj paznokcie kremami i oliwką, codziennie dbaj o nawilżenie. Możesz stosować również preparaty na porost paznokci;
  • pamiętaj o stosowaniu odpowiedniej diety. Witaminy i minerały, szczególnie wapń, witamina A, E oraz żelazo są niezbędne dla dobrej kondycji paznokcia. Świeże warzywa i owoce oraz produkty pełnoziarniste czy zioła typu skrzyp polny skutecznie wzmocnią płytki paznokci.

Paznokcie hybrydowe, żelowe, manicure

Zabiegi upiększające na dłonie i paznokcie są bardzo popularne wśród pań. Szczególną sympatią cieszą się te usługi, które pozwalają utrzymać piękny wygląd dłoni przez okres nawet kilku tygodni. Dzień Kobiet to idealna okazja, by odwiedzić stylistkę paznokci, zwłaszcza jeżeli w okresie zimowym wciąż brakowało czasu na wizytę. Wykonanie manicure’u klasycznego, hybrydowego czy paznokci żelowych pozwoli na odświeżenie wyglądu dłoni i regenerację osłabionej płytki – jeżeli nie jesteś przekonana jaki zabieg będzie dla Ciebie najlepszy, warto zapytać o zdanie manicurzystkę, która dobierze najlepsze metody pielęgnacyjne. W zależności od kondycji paznokci warto wybrać zabieg, który przede wszystkim wzmocni i odżywi płytkę, zostawiając stylizację paznokci na czas, w którym płytka będzie zregenerowana.

Zabiegi na dłonie

Skóra naszych dłoni, podobnie jak w przypadku dekoltu czy twarzy, jest niezwykle delikatna, a w ciągu dnia ciągle ma bezpośredni kontakt z różnego rodzaju czynnikami zewnętrznymi. Oprócz profesjonalnych zabiegów wykonywanych okazyjnie obowiązkowo należy codziennie dbać o skórę dłoni, bo nie doprowadzić do podrażnień, suchości czy przebarwień. Podstawą jest więc stosowanie kremu, olejków na skórki czy głęboko regenerujących masek. W przypadku zabiegów kosmetycznych warto od czasu do czasu przeprowadzić zabieg parafinowy; jest on szczególnie polecany na okres jesienno-zimowy, bowiem parafina pomaga utrzymać w skórze odpowiedni stopień nawilżenia. Ciepło oddawane podczas zabiegu natomiast rozgrzewka wewnętrzne tkanki i usprawnia krążenie.