Odkryj swoje paznokcie, czyli który manicure wybrać?

Dłonie i paznokcie są dla każdej kobiety niezbędnym elementem pięknego wyglądu. Skóra dłoni często zdradza nasz wiek, zaś stan paznokci mówi wiele o naszym trybie życia. Złe odżywianie i pielęgnacja powodują, że paznokcie są kruche, przebarwione i rozdwajają się. W domowych warunkach jest jednak trudno odpowiednio zadbać o płytkę paznokcia. Warto zatem regularnie odwiedzać kosmetyczkę, która w profesjonalny sposób odżywi i zregeneruje nasze paznokcie. O rodzaje manicure zapytaliśmy specjalistki z Anlaya Day Spa w Józefowie pod Warszawą.

Manicure klasyczny vs biologiczny

Najbardziej rozpowszechnionym zabiegiem na paznokcie dłoni jest manicure klasyczny, zwany także mechanicznym. Jego nazwa wynika z użycia narzędzi, którymi modeluje się paznokcie i usuwa nachodzące na nie skórki (np. cążki i łopatka). Podczas tego rodzaju manicure kosmetyczka nadaje paznokciom odpowiedni kształt i długość, zmiękcza i usuwa skórki, a na koniec poleruje płytkę i nawilża dłonie. W ten sposób paznokcie są naturalnie piękne i mniej podatne na uszkodzenia.

Podobnym zabiegiem kosmetycznym jest manicure biologiczny, którego celem również jest wyrównanie paznokci oraz usunięcie skórek. Różnica tkwi jednak w środkach, które stosuje kosmetyczka. W przypadku manicure biologicznego nie używa się metalowych narzędzi, a jedynie naturalne kosmetyki i drewniany patyczek, którym usuwa się skórki. Istotnym fragmentem manicure jest zatem zmiękczenie skóry dłoni w specjalnej kąpieli mydlanej. Dzięki temu łatwo i bezboleśnie można usunąć skórki. Dużym atutem manicure biologicznego jest jego nieinwazyjny charakter. Podczas klasycznego manicure często dochodzi do skaleczenia, co może grozić zakażeniem. Manicure biologiczny jest natomiast całkowicie bezbolesny i bezpieczny.

Manicure japoński – pełna odbudowa paznokci

O ile manicure klasyczny i biologiczny mają bardziej odświeżający charakter, o tyle nie są najlepszym rozwiązaniem w przypadku zniszczonych paznokci. Podstawą skutecznej pielęgnacji rozdwajających się i łamliwych paznokci jest ich odbudowa. Znakomitym zabiegiem regenerującym jest manicure japoński, który polega na dogłębnym odżywieniu płytki. Stosuje się do tego specjalną pastę i puder, oparte tylko na naturalnych składnikach (m.in. pyłek pszczeli, keratyna, witaminy A i E).

Manicure japoński nie tylko odżywia i regeneruje paznokcie, ale także rozjaśnia je i redukuje przebarwienia. Dzięki swojej kompleksowości oraz zwalczaniu takich problemów jak rozdwajanie, łamliwość i przesuszenie paznokci, zyskał wśród kobiet prawdziwą renomę. Opinie na temat manicure japońskiego są nie tylko pozytywne, ale również rekomendujące. Kobiety w różnym wieku polecają go nie tylko osobom o kruchliwych paznokciach, ale również tym, które regularnie noszą tipsy lub żel. Zabieg można przeprowadzić w Anlaya Day Spa. Cena manicure japońskiego wynosi od 80 do 100 zł.

Stylizacja paznokci czyli manicure hybrydowy

Typowo estetycznym zabiegiem jest manicure hybrydowy. Polega on na nałożeniu mieszanki lakieru i żelu na wypielęgnowaną płytkę paznokcia. Dzięki różnym kolorom i wzorom można nawet przez trzy tygodnie cieszyć się z pięknych, twardych paznokci, których nie trzeba malować. Manicure hybrydowy od tipsów odróżnia naturalny i piękny wygląd. Paznokcie są mocne i nie ma obaw o uszkodzenia. O zaletach zabiegu świadczy ilość kobiet, które się na niego decydują. Negatywne opinie na temat manicure hybrydowego wynikają z niekompetencji kosmetyczki lub złej pielęgnacji dłoni. Należy pamiętać, że samodzielne usunięcie żelu mocno osłabia paznokcie, które po każdym zdjęciu należy odżywić. Dlatego kosmetyczki zalecają zwracać się z tym do salonu kosmetycznego.

Ceny manicure hybrydowego są w wielu salonach mocno zróżnicowane. Profesjonalnie wykonana “hybryda” kosztuje 100-140 zł (w zależności od rodzaju lakieru i manicure). Mieszkanki Warszawy mogą zrobić manicure hybrydowy w salonie Anlaya Day Spa w Józefowie, który oddalony jest o kilka minut od Wawra.