Jak wykonać prawidłowy manicure hybrydowy?

Manicure to podstawowy zabieg kosmetyczny każdej kobiety, której zależy na zadbanym i pięknym wyglądzie. Dzisiaj popularnością cieszy się manicure hybrydowy, który utrzymuje się nawet do 2 tygodni, a można go wykonać samemu w domu, jeśli posiadamy lampę UV. Jednak jak należy go prawidłowo wykonać, aby dłużej cieszył nasze oko i zdobił dłonie? Przedstawimy zatem krok po kroku etapy wykonania hybrydowego manicure’u.

Na początek – piłowanie

Skrócenie paznokci do określonej długości to pierwszy etap manicure’u. Najlepiej używać do tego pilniczka lub specjalnych nożyczek. Unikajmy obcinacza, który może doprowadzić do łamania się i osłabienia paznokci. W trakcie piłowania istotne jest, aby używać pilniczków papierowych lub szklanych, gdyż te nie rozdwoją płytki. Metalowe wyrzućmy najlepiej do śmieci, gdyż jedynie niszczą paznokcie. Ustalmy też, jaki chcemy nadać kształt paznokciu – prostokątne są najbezpieczniejsze, gdyż jest mniejsze ryzyko wrastania paznokcia, co często bywa bolesne. Przy piłowaniu na owal lub migdał (ostrzej zakończony owal) uważajmy właśnie na wrastanie płytki w skórę i róbmy to umiejętnie.

Krok drugi – usuwanie skórek

Następnie – skórki, które tak naprawdę możemy usunąć także przed piłowaniem lub po etapie kolejnym. Jednak usunięcie ich jest niezbędne, gdyż wpływają na położenia lakieru i jego wygląd. Usuwajmy skórki cążkami i specjalnym patyczkiem. Pamiętajmy jednak, że zanim je usuniemy, musimy je wpierw zmiękczyć – najlepiej mocząc w ciepłej wodzie z dodatkiem płynów zmiękczających do skórek.

Krok trzeci – oczyszczenie i wygładzenie

Spiłowane paznokcie często są postrzępione, a płytka w opiłkach. Dlatego ważne jest oczyszczenie i wygładzenie paznokcia. Najlepiej do tego użyć specjalnych gąbeczek gumowych, które wygładzą powierzchnię paznokcia i pozbędą się niechcianych zanieczyszczeń. Bardzo istotne jest także odtłuszczenie powierzchni przeznaczonym do tego preparatem, który najczęściej zawiera alkohol i substancje odżywcze. Dobrze oczyszczona i przygotowana na manicure płytka paznokcia powinna być idealnie matowa.

Krok czwarty – baza

Jeśli nasz paznokieć jest już idealnie oczyszczony, zmatowiony i odtłuszczony, to przyszła kolej na nałożenie bazy pod lakier hybrydowy. Taka baza pozwoli na dłuższe utrzymanie się lakieru. Nakładajmy cienką warstwę, dokładniej pokrywając całość paznokcia włącznie z krawędzią płytki. Paznokieć w lampie UV utwardzamy przez ok. 2 minuty.

Krok piąty – warstwy lakieru

Po utwardzeniu bazy na paznokciu przychodzi kolej na nałożenie warstwy lakieru w wybranym kolorze. Pamiętajmy jednak, żeby wybierać lakiery tylko najlepszych i sprawdzonych marek. Warto zatem zainwestować w te droższe, które jednak gwarantują wysoką jakość lakieru. Nie przesadzajmy z grubością warstw. Powinny być one cienkie, co pozwoli nam na ewentualnie dodanie kolejnych warstw na przykład w formie różnych wzorów. Ponadto każdą z warstw oczywiście utwardzamy pod lampą.

Ostatnie czynności wykańczające

Na koniec nakładamy lakier nawierzchniowy, który utwardzi warstwy lakieru oraz nada błysk. Następnie ponownie odtłuszczamy paznokieć, gdyż często znajduje się na nim lepka warstwa lakieru. Na sam koniec warto natłuścić paznokcie oliwką, która dodatkowo nawilży skórę dłoni.

Jeśli jednak wykonanie manicure’u hybrydowego sprawia nam kłopot lub nie mamy warunków, by go zrobić samemu, to salony kosmetyczne oferują wiele możliwości w tej kwestii. Jednym z polecanych salonów jest Anlaya Day Spa z Józefowa koło Warszawy. Doświadczone kosmetyczki zadbają o to, aby manicure został wykonany jak najlepiej. Więcej o ofercie salonu Anlaya można znaleźć na stronie anlaya.pl