Czym jest trychologia?

Jest to dziedzina zajmująca się tylko i wyłącznie włosami oraz problemami z nimi związanymi. Łączy w sobie zagadnienia kosmetologii, fryzjerstwa i medycyny, dzięki czemu może podejść do terapii wieloaspekowo. Trycholog, czyli osoba badająca strukturę włosów i zaburzenia z nimi związane, nie jest lekarzem medycyny. To dobrze wyszkolony specjalista, który może poradzić konsultację lekarską, jeśli wykryte przez niego problemy mogą mieć uzasadnienie medyczne.

Kiedy skorzystać z usług trychologicznych?

Konsultacje trychologiczne może odbyć każdy, aby przekonać się, w jakiej kondycji są jego włosy i co dobrego może dla nich zrobić. Jednak do trychologa zgłaszają się najczęściej osoby, które próbowały różnych metod usunięcia probelmu związanego z włosami lub skórą głowy, lecz żadna z nich nie działała. Problemy, z którymi klienci zgłaszają się do specjalisty-trychologa to najczęściej:

 • tłusta skóra głowy, a także stale przetłuszczone włosy,
 • wypadanie włosów,
 • początki łysienia,
 • łysienie androgenowe, plackowate lub inne,
 • silny, utrzymujący się łupież,
 • podrażniona i swędząca skóra głowy,
 • ciemieniucha
 • łojotokowe zapalenie skóry

Z konsultacji i usług trychologicznych warto skorzystać już w momencie zaobserwowania zmian. Wczesna reakcja pozwala szybko dotrzeć do podstaw problemu i usunąć je, przez co terapia trwa krócej i jest bardziej skuteczna.

LOZIONE NUTRIENTE SPRAY (2) bianco LOW

Lozione Purificante (1) white

concentrato energizzante (2) white (1)

Na czym polega badanie trychologiczne?

Wizyta u trychologa składa się z trzech zasadniczych części: wywiadu – który jest kluczowy w rozpoznaniu przyczyn problemu oraz tzw. trichoskopii i trichogramu, czyli metod diagnostycznych, pozwalających potwierdzić schorzenie, z którym zgłasza się klient.

 • wywiad

Przeprowadzenie go jest niezwykle istotne. Dzięki informacją uzyskanym od klienta, trycholog ma szansę odkryć przyczyny wystapienia problemu. Pozwoli mu to opracować i zaproponować najlepszą terapię, indywidualnie dopasowaną do danej osoby. Każdy, kto zgłosi się na konsultacje u trychologa, może spodziewać się najróżniejszych pytań dotyczących stylu życia i stanu zdrowia. Specjalista chce zazwyczaj chce uzyskać informacje o pielęgnację włosów, stopień zaawansowania problemu. Ponadto istotne dla niego są odpowiedzi na pytania o obciążenia genetyczne, dietę, problemy ze zdrowiem, wahania wagi itp. Podczas tego etapu trycholog może zasugerować wykonanie podstawowych badań lekarskich, bądź wizytę u endokrynologa.

 • trichoskopia

Jest to specjalna kamera, dzięki której w dużym powiększeniu można obejrzeć skórę głowy i łodygi włosa. Jest to pomocne w diagnozowaniu typu skóry i ocenie jej stanu zdrowia. Dzięki temu badaniu jest możliwość sprawdzenia przyczyn zahamowania procesu wzrostu włosów, co ułatwia diagnozowanie różnych typów łysienia. Badanie to jest całkowicie bezbolsene i bezinwazyjne – nie wymaga żadych szczególnych przygotowań.

 • trichogram

Ta metoda diagnostyczna wymaga pobrania ok 100 włosów z kilku różnych miejsc. Pozwala to ocenić, w jakiej fazie wzrostu się znajdują, określić ich strukturę, porowatość i stopień uszkodzenia. Dzięki tricchogramowi można sprawdzić, jak bardzo zaawansowany jest problem związany z włosami.

Jak długo trwa leczenie?

Leczenie problemów włosów i skóry głowy jest zazwyczaj długotrwałe. Wymaga regularności i cierpliwości ze strony klienta. Nie da się jednoznacznie określić czasu jego trwania. Trycholog może polecić, jaką pielęgnację przeprowadzać w domu oraz jakie badania jeszcze wykonać. Pomocne i przyspieszające proces regeneracji włosów i usuwania problemów mogą wspomóc różne zabiegi. Wszystko, co wpływana odbudowę włosów, odżywienia ich i rekonstrukcję jest pomocne podczas terapii trychologicznych.

Konsultacje trychologiczne są coraz popularniejsze. Jednak istnieje mało miejsc, w których można je wykonać – Anlaya Day Spa zadbała o to, aby każda osoba, która chce skorzystać z usług trychologicznych miała taką możliwość. W naszym ośrodku, znajdującym się w Józefowie, można nie tylko odbyć konsultacje, ale także wykonać zabiegi trychologiczne oraz szereg innych, które wspomagają leczenie problemów włosowych. Klienci mogą wybierać z zabiegów, takich jak mezoterapia igłowa, rekonstrukcja włosów czy zabiegi pielęgnujące połączone z rytuałami Spa. Zapraszamy do specjalisty-trychologa pracującego w naszym ośrodku wszystkie osoby, a szczególnie te mieszkajace w Warszawie i Otwocku. Oba miasta leżą w naszym bezpośrednim sąsiedztwie, przez co są dobrze skomunikowane z Józefowem.

 • Wawer

 • Anin

 • Międzylesie

 • Falenica

to dzielnice warszawski, które znajdują się najbliżej nas. Niewielkie odległości od naszego ośrodka Anlaya Da Spa dzielą także mieszkańców:

 • Karczewa

 • Michalina

 • Sulejówka

 • Otwocka

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług

SnapShot51

SnapShot98

SnapShot277

SnapShot174

SnapShot46

Konsultacja trychologiczna

20,00

Zabieg do skóry z łojotokiem

130,00

Zabieg nawilżający do suchej skóry głowy

130,00

Zabieg przeciw wypadaniu włosów

130,00

Zabieg przeciwłupieżowy

130,00

Zabieg dla mężczyzn

130,00