Wypadanie włosów? Jak pokonać najczęstszą przyczynę łysienia?

Łysienie androgenowe to najczęstsza przyczyna utraty włosów – zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. U Panów może zacząć się w każdym wieku, nawet 20 lat. Wygląda ono bardzo charakterystycznie, początkowo cofa się linia włosów i tworzą tzw. zakola, następnie przerzedzeniu ulega okolica szczytu głowy. Wielu mężczyzn obserwuje z niepokojem te objawy. U kobiet najczęściej włosy stają się cieńsze równomiernie, na całej głowie, często widać prześwity skóry i poszerzony przedziałek.

Łysienie androgenowe jest przewlekłą chorobą spowodowanego miniaturyzacją mieszków włosowych i ich gorszym ukrwieniem, chorobą której nie da się zaradzić metodami pielęgnacyjnymi. Obecnie największe rezultaty lecznicze obserwuje się w zabiegach medycyny regeneracyjnej z użyciem komórek macierzystych oraz przeszczepów komórek progenitorowych lub włosów.

REGENERA ACTIVA to metoda leczenia  łysienia androgenowego  stanowiąca największe osiągnięcie medycyny regeneracyjnej ostatnich lat. Pozyskiwane tą metodą komórki progenitorowe stanowią również obietnicę medycyny przyszłości w innych chorobach degeneracyjnych, a już jest to metoda stosowana w leczeniu np. bielactwa. Zabieg REGENERA ACTIVA jest certyfikowaną procedurą leczniczą polegającą na mikroprzeszczepach komórek okołomieszkowych, wykonywaną przez wyspecjalizowanego lekarza. 

W metodzie REGENERA ACTIVA wykorzystujemy regeneracyjne właściwości naszych własnych komórek do pobudzania procesów tworzenia nowych naczyń krwionośnych w skórze oraz regeneracji mieszków włosowych, co gwarantuje poprawę obrazu klinicznego łysienia, bez stosowania obcych organizmowi substancji- jest to zatem procedura bezpieczna.

REGENERA ACTIVA to zabieg jednorazowy – nie ma konieczności wykonywania go w serii. Jako, że łysienie androgenowe to proces przewlekły następny zabieg zaleca się po 3-5 latach. Przy pomocy tej metody można spowolnić proces łysienia androgenowego i uzyskać odrost części utraconych włosów. Pierwsze efekty można zaobserwować już po 45-60 dniach, co jest uzależnione od indywidualnych zdolności regeneracyjnych pacjentów. Przy odpowiedniej kwalifikacji zabieg przynosi doskonałe efekty kliniczne. Ze względu na swoje silne działanie jest on również stosowany pomocniczo w przeszczepie włosów. W terapiach łączonych z przeszczepem włosów Regenera Activa przyspiesza regenerację i wzrost włosów oraz wzmacnia efekty przeszczepu.

Tekst: dr Katarzyna Kowalczyk

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Nasza klinika

w Pytaniu Na Śniadanie

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺