Nici PDO – sposób na twarz bez zmarszczek

Jeśli choć raz zdarzyło ci się wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę “najlepszy krem przeciwzmarszczkowy” – ten artykuł jest właśnie dla ciebie. Pora spojrzeć prawdzie w oczy. Słoiczków z cudownymi preparatami przybywa na twojej półce wręcz proporcjonalnie do ilości zmarszczek wokół twoich oczu? Dodatkowo masz wrażenie że wszystko zaczyna po prostu zwisać…. Jeśli odpowiedziałaś twierdząco, zapoznaj się z kołem ratunkowym rzucanym tysiącom kobiet przez nowoczesną medycynę.

Zastosowanie nici PDO w liftingu twarzy

Jako młoda kobieta nie potrzebujesz skalpela. Ten niech jeszcze poczeka. Zamiast liftingu chirurgicznego wiele kobiet poddaje się zabiegowi liftingującemu z udziałem wchłanialnych nici. Są one powszechnie stosowane w Polsce od kilku lat. Na rynku znajdziesz nici Silhouette, Aptos czy Happy Lift. Obecnie najnowszym produktem są nici PDO. W odróżnieniu od starszych nici, PDO nie posiadają haczyków i stożków unoszących tkanki. Nie ma również ryzyka bliznowacenia, jak w przypadku włókien o dużej średnicy. Syntetyczne włókno nici wprowadzane jest pod skórę i dzięki właściwościom pobudzania kolagenu i elastyny, zwiększa napięcie skóry na twarzy, “podnosi” ją i modeluje rysy.
Produkt, jakim jest system nici PDO powstał 5 lat temu w Korei Południowej i błyskawicznie przyjął się we wielu  krajach takich jak USA, Japonia czy Brazylia. W Polsce został entuzjastycznie przyjęty z powodu swojej innowacyjności i lepszych rezultatów jakie daje w porównaniu z poprzednio stosowanymi nićmi.
PDO to polidoksan – syntetyczne włókno stosowane w medycynie od wielu lat. Jest całkowicie wchłanialne, co oznacza, że po pewnym czasie rozpuszcza się w tkance. Z polidoksanu są również wykonywane standardowe szwy chirurgiczne wykorzystywane niemal we wszystkich dziedzinach medycyny.

Jak wygląda zabieg liftingujący z udziałem nici PDO?

Nić polidoksanowa umieszczana jest na cienkiej, sterylnej igle, a następnie wprowadzana w okolice twarzy wymagające uniesienia i wymodelowania. Ten prosty i bezinwazyjny zabieg jest wykonywany przy znieczuleniu miejscowym i trwa 30-60 minut.

Dzięki wielu badaniom klinicznym udowodniono, że polidoksan pobudza w tkankach fibroblasty, komórki macierzyste skóry do produkcji nowego kolagenu i elastyny- białek odpowiedzialnych za odpowiednie napięcie, jędrność, sprężystość i elastyczność skóry. Po zabiegu nici pozostają w skórze przez kilka miesięcy, a następnie się rozpuszczają. Po ich wchłonięciu funkcję “podtrzymującą” przejmują nowo powstałe włókna kolagenu i elastyny. Skóra jest więc odmłodzona dzięki naturalnym procesom regeneracyjnym skóry.

Jak długo utrzymuje się efekt liftingu po zastosowaniu nici PDO?

Skóra zostaje ujędrniona przez okres 2 lat, ale efekty mogą być widoczne nawet dłużej. Zależy to od predyspozycji skóry do regeneracji. -Metoda ta cieszy się dużą popularnością ze względu na bezinwazyjność. Nie pozostawia nacięć i nie wymaga zakładania szwów, przez co nie jest potrzebna rekonwalescencja- tłumaczą nasi specjaliści. Używając nici PDO możemy zadziałać na konkretne obwisłe tkanki, które przysparzają nam kompleksów, ale nie musimy się ograniczać do jednego regionu. Zabieg ten doskonale modeluje kontur twarzy.

Główne wskazania do zastosowania nici PDO:

  • poziome i pionowe zmarszczki na czole,
  • wiotka, miękka tkanka skórna,
  • opadające brwi,
  • worki pod oczami,
  • obwisłe policzki z fałdami skóry,
  • dobrze zarysowany fałd nosowo-wargowy,
  • rowek policzkowo-jarzmowy,
  • fałd podbródkowy,
  • fałd marionetkowy,
  • V-lifting.

Serdecznie zapraszamy na zabieg nićmi PDO.

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Nasza klinika

w Pytaniu Na Śniadanie

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺