Martwi Cię wygląd twojego podbródka? Poznaj zabiegi, które go odmienią!

Podbródek, choć nie jest centralnym punktem naszej twarzy, to jednak potrafi zwrócić uwagę innych. Szczególnie wtedy, gdy nieprzyjemnie wyróżnia się na tle buzi. Zwykle chodzi o tzw. “podwójny podbródek” lub opadającą z wiekiem skórę w tym miejscu. Niestety kosmetolodzy nie znaleźli jeszcze preparatów na te problemy. Z pomocą przychodzi jednak medycyna estetyczna, która zna rozwiązania na te drobne defekty.

Lipoliza iniekcyjna – pozbądź się podwójnego podbródka!

Podwójny podbródek to dosyć często spotykany problem – zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Przyczyny jego tworzenia mogą być bardzo prozaiczne. Zwykle jest to cecha dziedziczona po rodzicach, jednak duży wpływ ma tutaj także garbienie się, złe ułożenie głowy podczas snu oraz otyłość. Za tzw. “drugi podbródek” odpowiada tłuszcz brunatny, którego niezwykle trudno jest się pozbyć. Ćwiczenia i dieta raczej nie przynoszą efektów. Rozwiązaniem jest lipoliza iniekcyjna.

Lipoliza iniekcyjna podbródka polega na zniszczeniu tkanki tłuszczowej od środka. Do zabiegu wykorzystuje się cienką igłę, dzięki której wprowadza się pod skórę specjalistyczny preparat. Substancja ta łączy się z tłuszczem powodując w jego obrębie delikatny stan zapalny. Tym samym jest on rozpuszczany, a następnie naturalnie usuwany z organizmu. W efekcie można skutecznie wymodelować podbródek i na zawsze pozbyć się nieestetycznego problemu. Najlepsze rezultaty otrzymuje się przy dwóch, trzech zabiegach. Ważna jest także zdrowa dieta i aktywny tryb życia.

Specjaliści z ośrodka Anlaya Day Spa w Józefowie wskazują, że przez kilka dni po lipolizie podbródka możliwy jest dyskomfort i niewielki obrzęk. Jest to związane z opisanym wcześniej stanem zapalnym tkanki tłuszczowej. Po paru dniach wszelkie dolegliwości ustępują, a podbródek zaczyna się zmieniać. Sam zabieg wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezpieczny. Cena lipolizy podbródka wynosi 300 zł.

Lifting podbródka z falami radiowymi

Drugim częstym problemem z nieestetycznym wyglądem podbródka jest jego opadanie. Jest to nieunikniony element starzenia się skóry. Opóźnić go mogą kremy i zdrowy tryb życia, jednak prędzej czy później każdy będzie musiał się z nim zmierzyć. Tradycyjny lifting podbródka wymaga użycia skalpela, co wiąże się z nieprzyjemną operacją. Tymczasem skórę w tym obrębie można ujędrnić i naprężyć przy użyciu alternatywnych metod. Nowoczesnym rozwiązaniem jest zabieg Pelleve – czyli fale radiowe.

Technologia Pelleve polega na wykorzystaniu działania fal radiowych, które doskonale wpływają na produkcję kolagenu. Nagrzanie skóry urządzeniem emitującym takie fale powoduje pobudzenie tkanek do wytwarzania kolagenu – białka odpowiedzialnego za młody wygląd skóry. Zabieg jest w zupełności bezpieczny i nieinwazyjny – nie wymaga od nas rezygnacji z codziennych obowiązków. Pierwsze efekty liftingu widoczne są już po kilku dniach, zaś pełnię rezultatów można zauważyć po miesiącu od zabiegu. Działanie odbudowanego kolagenu utrzymuje się przez długi okres i cały czas powoduje naprężanie się skóry. Można więc stwierdzić, że po jednym leczeniu skóra cały czas się odmładza.

Zabieg z wykorzystaniem fal radiowych jest jedną z nowocześniejszych metod liftingu. W walce z obwisłym podbródkiem jest zaś najskuteczniejszym rozwiązaniem. Zabieg ten przeprowadzany jest w ośrodku Anlaya w Józefowie. Cena Pelleve za dolną część twarzy wynosi 1200 zł. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie https://anlaya.pl/.

Artykuły

Nasza klinika

w Pytaniu Na Śniadanie

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺