Idealnie gładkie, zadbane ciało jest bez wątpienia współczesnym kanonem piękna. Istnieje wiele metod usuwania zbędnego owłosienia – jedną z najnowocześniejszych, a zarazem najbardziej skutecznych jest depilacja laserowa, z której skorzystać można w naszej klinice Anlaya. Co trzeba wiedzieć o depilacji laserowej? Czym różni się od depilacji chemicznej, elektrycznej czy depilacji woskiem? Odpowiadamy na te i inne pytania!

Współczesna medycyna estetyczna zna wiele metod depilacji, czyli usuwania zbędnego owłosienia. Najprostsze jest oczywiście golenie, choć w tym przypadku włoski zaczynają odrastać już drugiego dnia. Kremy do depilacji rozpuszczają włoski, depilatory elektryczne – wyrywają je ze skóry wraz z cebulkami, podobnie jak wosk lub plastry do depilacji. Na tle wszystkich tych metod wyróżnia się depilacja laserowa – nowoczesna i skuteczna.

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa polega na poddaniu określonej partii ciała – twarzy, pleców, nóg, rąk, pach, okolic bikini – działaniu promieniowania emitowanego przez laser. Promieniowanie to jest wchłaniane przez melaninę, czyli barwnik, którego największe stężenie znajduje się właśnie we włoskach, co prowadzi do zniszczenia ich cebulek. Dzięki temu, efekty depilacji laserowej – w porównaniu do innych metod – są trwałe.

Uwaga! Światło lasera działa jedynie na cebulki włosków będących w stanie wzrostu i tylko te jest w stanie usunąć. Dlatego też depilację laserową trzeba powtórzyć kilka razy, by zadziałać na wszystkie włoski stopniowo przechodzące do fazy wzrostu. W zależności od depilowanej okolicy oraz rodzaju włosów, konieczne bywa wykonanie 3-4 zabiegów w odstępie 4-10 tygodni.

Depilacja laserowa – wady, zalety, zalecenia

Do zalet depilacji laserowej bez wątpienia należy jej skuteczność. Seria zabiegów w większości przypadków pozwala trwale usunąć niechciane owłosienie i cieszyć się gładkim ciałem przez długi czas. Jest to również metoda bezpieczna – promień lasera wnika jedynie 2 mm w głąb skóry nie uszkadzając żadnych innych jej struktur i w żaden sposób nie wpływając na normalne funkcjonowanie organizmu. Z drugiej strony, należy mieć świadomość, że depilacja laserowa nie jest zabiegiem zupełnie bezbolesnym. Może powodować dyskomfort czy pieczenie, choć dużo zależy zarówno od jakości sprzętu, jak i umiejętności personelu – w naszej klinice pracujemy na nowoczesnym laserze Vectus, zaś nasi specjaliści posiadają certyfikaty i kompetencje pozwalające na skuteczne i bezpieczne przeprowadzanie zabiegu.

Oczywiście po zabiegu należy przestrzegać kilku zasad, dzięki którym skóra szybciej się zregeneruje:

  • nie można się opalać ani korzystać z solarium,

  • należy unikać gorących kąpieli i sauny,

  • nie można stosować toników na bazie alkoholu czy drażniących dezodorantów,

  • warto smarować skórę delikatnymi kremami łagodzącymi.

Wszystkie osoby zainteresowane nowoczesną, skuteczną depilacją laserową zapraszamy do naszej kliniki Anlaya. Zapewniamy profesjonalną opiekę wysokiej klasy specjalistów oraz miłą, serdeczną atmosferę. Zachęcamy do kontaktu.

ZADZWOŃ: 789-236-644

NAPISZ: