peeling kwasem migdalowym jozefow

Ekspresowe odżywienie skóry – poznaj zabieg peelingu kwasem migdałowym. Zadbaj o skórę na Sylwestra!

Sylwester tuż, tuż.. Przed nami szaleństwo i zabawa. Każda z nas chce się do niego przygotować perfekcyjnie. Jeśli mamy mało czasu i potrzebujemy natychmiastowych rezultatów warto zdecydować się na zabieg w gabinecie medycyny estetycznej jakim jest peeling kwasem migdałowym.

Ten zabieg jest stworzony dla Ciebie jeśli:

– masz nieregularny koloryt skóry (działanie rozjaśniające)

– masz drobne zmarszczki (działania rewitalizujące)

– masz skórę z trądzikiem, łojotokową, widoczne zaskórniki, zmiany ropne i zapalne (działanie bakteriobójcze).

Dlaczego kwas migdałowy ?

Kwas migdałowy to alfa-hydrokwas otrzymywany poprzez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów. Jest związkiem bezpiecznym i nietoksycznym. Nie powoduje alergii i podrażnień. Posiada działanie redukujące zmiany trądzikowe, przebarwienia a także objawy starzenia.

Peeling kwasem migdałowym – jak działa?

Peeling kwasem migdałowym jest zabiegiem bezbolesnym, trwa około 30-tu minut. Złuszczanie skóry jest stopniowe, łuskowate, łatwe je ukryć nawilżając skórę kremami. Utrzymuje się przez kilka dni, ale w większości przypadków jest mało widoczne lub nie występuje. Wywołuje lekkie swędzenie, czasem pieczenie i zaczerwienienie skóry. Jest jedynym peeling, który może być przeprowadzany przez cały rok, zarówno zimą jak i latem podczas ekspozycji na słońce. A co najważniejsze, jest ceniony ponieważ nie wyklucza nas z codziennych zajęć. Zabieg peelingu kwasem migdałowym może być powtarzany co 15 dni.

W czasie kuracji kwasem migdałowym nie powinniśmy jednak zapominać o stosowaniu kremu z wysokim filtrem, zaprzestać korzystania z solarium, ani opalać się na słońcu.

Efekty peelingu kwasem migdałowym są rewelacyjne!

– natychmiastowy efekt rozświetlenia i oczyszczenia skóry

– spłycone zmarszczki, zniwelowane blizny,

– usunięty trądzik i zaskórniki

– zmniejszone wydzielanie sebum

– rozjaśnione przebarwienia

– nawilżona skóra poprzez wpływ na produkcję kwasu hialuronowego.

To już potwierdzone – zdaniem specjalistów z kliniki Anlaya Day Spa – aby zwiększyć działanie peelingu oraz bezpieczeństwo procesu złuszczania zaleca się połączenie kwasu migdałowego z bardziej inwazyjnymi kwasami.

Dostępne formuły peelingów z kwasem migdałowym:

Mandel X – kwas migdałowy w stężeniu 60% – dla skóry łojotokowej oraz trądziku przy bardzo wrażliwej skórze, fotostarzenie

Mandel Plus – kwas migdałowy 60% w połączeniu z kwasem tiomlekowym, antyutleniaczami i substancjami rozświetlającymi – przy przebarwieniach pozapalnych, piegach, dla skóry delikatnej i kontrolowania trądziku, fotostarzenie

Mandel S -kwas migdałowy połączony z kwasem salicylowym – pomaga przy aktywnym trądziku, bliznach potrądzikowych, fotoaging

Mandel T – kwas migdałowy połączony z kwasem TCA (trójchlorooctowy) – najsilniejsze działanie dla przebarwień, blizn, starzenia się skóry, wspomaga zabiegi na dyschromie i rozstępy

Mandel White to profesjonalny krem intensywnie rozświetlający, wskazany po każdym z peelingów z linii Manel.

Jakie są przeciwwskazania?

Jak w przypadku innych kwasów przeciwwskazaniami do stosowania kwasu migdałowego są:

– opryszczka

– nowotwory skórne

– ciąża i karmienie piersią

– zapalenie tkanki łącznej

– alergie skórne na substancje zawarte w peelingu

– skłonność do powstawania bliznowców

– leczenie za pomocą izotretynoiny

– zaburzenia psychiczne.

Chcesz aby Twoja skóra była odżywiona i zregenerowana? Peeling z kwasu migdałowego to zbawienne działanie na naszą skórę. Warto wygospodarować czas tylko dla siebie i od czasu do czasu podarować skórze zabiegi dające złuszczające właściwości.