ujedrnianie

Kriolipoliza CoolTechnology

Kriolipoliza – co to jest?

Jest to zabieg usuwający nadmierną ilość tkanki tłuszczowej, poprzez zamrażanie komórek. Metoda ta jest całkowicie bezinwazyjna, nie przynosząca żadnych skutków ubocznych. Efekty odchudzające zauważa się stopniowo i naturalnie, co jest bezpieczne dla zdrowia. Kriolipoliza oddziałuje tylko na komórki tłuszczowe, nie uszkadzając żadnych innych tkanek.

Na czym polega kriolipoliza?

W zabiegu tym wykorzystywana jest wiedza o szczególnej wrażliwości tkanek tłuszczowych na niskie temperatury. Specjalne urządzenie chłodzi wybrana partię ciała do momentu zniszczenia komórek, które obumierają już w temperaturze 0 st. C. Przechodzą one wówczas apoptozę, czyli kontrolowaną śmierć. Martwe, nieprzydatne komórki, są stopniowo uwalniane i wydalane z organizmu, jak niepotrzebne składniki przemiany materii. Dzięki temu otrzymuje się naturalny efekt chudnięcia. Jednocześnie kriolipoliza oddziałuje tylko na komórki tłuszczowe, a skóra, mięśnie, nerwy itp. są nie naruszone.

Jak wygląda zabieg kriolipolizy?

Stosuje się specjalny aplikator – przystawiany do partii ciała, która ma zostać poddana odchudzaniu, przeprowadza proces regulowanego chłodzenia. Skóra jest zasysana, pobierane jest ciepło z tkanki tłuszczowej, przez co komórki ulegają wychłodzeniu. Jednocześnie stosowany jest specjalny preparat zapobiegający odmrożeniom skóry. Cały zabieg trwa minimum ok. 70 minut i może być stosowany na różne części ciała.

Kto może stosować kriolipolizę?

Metodę tę może wypróbować każdy, kto walczy z otyłością, lecz zabieg ten skierowany jest przede wszystkim do osób, które chcą usunąć nadmierny tłuszcz z określonych miejsc ciała. Kriolipoliza świetnie wyszczupla takie miejsca, jak:

  • brzuch
  • zewnętrzne i wewnętrzne strony ud, (w tym tzw. bryczesy)
  • dolne części pleców
  • ramiona
  • kolana
  • boczki

Efekty zabiegu

Rezultaty nie są zauważalne natychmiastowo. W związku z zasadą działania kriolipolizy, pełne efekty można zauważyć najpóźniej po ok. 4 miesiącach. Organizm musi mieć czas, aby wyeliminować martwe komórki. Ich stopniowe usuwanie jest zdrowe dla całego ciała, a przede wszystkim nie obciąża wątroby. Stosując tę metodę odchudzającą można zredukować poziom tłuszczu nawet o 25-40%. Miejsca poddane zabiegowi będą widocznie mniejsze, skóra gładsza i naturalnie wyglądająca.

Wymrażanie komórek kirolipolizą CoolTechnology

  • 1 przyłożenie (przednia część brzucha – dolna lub górna; 70 minut)
  • 2 przyłożenia (boki brzucha, jego dolna i górna część, bryczesy, wewnętrzna strona ud, ramiona, kolana – część górna/dolna, tylna część uda)
  • 3 przyłożenia (przód brzucha – dolna/górna część + dowolnie wybrana partia ciała wymagająca dwóch przyłożeń; 2h 20 min)