zabiegi oczyszczające

Jak skutecznie dbać o cerę i dogłębnie ją oczyszczać? Weź udział w konkursie i wygraj zabiegi w SPA

Kluczem do promienistej i gładkiej cery jest jej dogłębne oczyszczanie. Nie powinno polegać ono jedynie na codziennym demakijażu czy myciu twarzy mydłem bądź żelem, ale również na dogłębnym oczyszczeniu zapchanych porów i głębszych warstw skóry. Warto co jakiś czas udać się na profesjonalne zabiegi oczyszczające, które dodatkowo wspomogą pielęgnację cery.

Zabiegi oczyszczające: pamiętaj o demakijażu!

Codzienne, dokładne oczyszczanie twarzy z pozostałości po makijażu, który nosiłaś przez cały dzień to absolutna podstawa zadbanej cery. Każda noc w niezmytym makijażu to istny koszmar dla skóry, dlatego staraj się unikać sytuacji, w których kładziesz się spać z nawet lekkim makijażem. Jeśli nie masz dostępu do bieżącej wody, na przykład będąc w podróży, użyj specjalnych chusteczek, które pomogą usunąć makijaż.

Codzienna pielęgnacja

Nawet jeśli danego dnia nie miałaś na sobie nawet grama makijażu, nie warto zapominać o dokładnym umyciu twarzy podczas wieczornej pielęgnacji. Służy ona nie tylko temu, aby oczyścić twarz z produktów kosmetycznych, ale również z zanieczyszczeń, które dostały się na powierzchnię skóry, a także do porów w ciągu całego dnia. Do codziennej pielęgnacji warto używać sprawdzonych produktów dobrej jakości, przebadanych dermatologicznie.  Zwróć uwagę na ich skład – najlepiej, jeśli posiadają naturalne składniki, które w mniejszym stopniu zagrożą skórze podrażnieniami. Należy również pamiętać, aby po nałożeniu produktu na twarz dokładnie zmyć go z użyciem dużej ilości wody. Pozostałości zarówno makijażu, jak i produktu do mycia nie są pożądane na skórze.

Unikaj produktów zapychających

Pielęgnacja i nawilżanie skóry to bardzo ważne elementy odpowiedniego dbania o cerę. Należy jednak dokładnie obserwować reakcję cery na używane kosmetyki. Bywa tak, że źle dobrane produkty, a dokładniej, znajdujące się w nich składniki mają tendencję do blokowania porów, w wyniku czego na twarzy pojawiają się wągry i wypryski. Jeśli zauważysz nasilone pojawianie się niedoskonałości, spróbuj zrezygnować z nowych kosmetyków, bo może się okazać, że to one w ten sposób działają na skórę.

Regularny peeling – zabiegi oczyszczające

Co jakiś czas trzeba skórze pomóc pozbyć się nadmiernej ilości martwego naskórka. Peeling twarzy warto wykonywać regularnie, najlepiej raz w tygodniu. Można użyć gotowych produktów, albo przygotować peeling samodzielnie z naturalnych produktów. Od czasu do czasu warto jednak zainwestować nieco w stan swojej cery i udać się na profesjonalne oczyszczanie twarzy w gabinecie kosmetycznym. Klinika medyczna Anlaya Day Spa & Medical Clinic oferuje swoim pacjentom profesjonalne zabiegi oczyszczania twarzy takie jak peeling kawitacyjny oraz peeling z kwasem migdałowym. Zabiegi te są połączeniem dogłębnego oczyszczenia cery z jej dotlenieniem i masażem. Takie zabiegi dodają skórze witalności, blasku, zapobiegają powstawaniu zmarszczek i pomagają skórze w regeneracji i przyswajaniu składników aktywnych. Jest to bardziej intensywny zabieg niż domowy peeling, dający efekty na dłuższy czas. Ponadto zdecydowanie poprawia samopoczucie, pozwala poczuć się komfortowo i luksusowo. Każda kobieta powinna od czasu do czasu pozwolić sobie na takie szaleństwo.

Weź udział w konkursie i wygraj zabiegi oczyszczające

Jeśli miałaś już okazję korzystać z usług Anlaya Day Spa & Medical Clinic lub przekonuje cię oferta, warto oddać głos na tę klinikę w konkursie. To doskonała okazja do tego, aby skorzystać z dobrodziejstw peelingu lub spróbować innych zabiegów, które dogłębnie oczyszczą cerę.