Masaż bańką chińską, relaksacyjny, a może klasyczny? Zapoznaj się z przeglądem popularnych masaży twarzy i ciała!

Masaż twarzy lub ciała jest współcześnie bardzo popularnym zabiegiem leczniczym, relaksacyjnym, a nawet terapeutycznym. Dlatego możemy go spotkać praktycznie w każdym salonie odnowy biologicznej czy centrum SPA. Masaże kuszą nas od wejścia nie tylko swoimi egzotycznymi nazwami, ale też wyjątkowymi narzędziami, przy pomocy których masażyści wykonują swoją pracę. Jednak przed ostatecznym wyborem masażu bańką chińską, relaksacyjnego czy klasycznego, warto przede wszystkim zapoznać się z podstawowymi informacjami na ich temat. Przeglądu popularnych masaży dokonaliśmy z ekspertami z Anlaya Day Spa w Józefowie – dowiedz się, jaki masaż spełni Twoje oczekiwania!

Masaż klasyczny (szwedzki)

Masaż klasyczny (inaczej szwedzki) to rodzaj relaksacyjnego masażu ciała, który charakteryzuje się częstą zmianą dynamicznych ruchów masażysty, gwarantując nam odprężenie, rozluźnienie mięśni, rehabilitację, a także relaksujące doznania. Można powiedzieć, że jest to masaż dla “początkujących”, to znaczy dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z terapią tego typu i nie wiedzą, na jaki masaż się zdecydować. Jednak równie dobrze mogą z niego skorzystać bardziej “doświadczone” osoby, które odczuwają przeciążenie stresem, zmęczenie, borykają się z bezsennością, zesztywnieniem lub bólem mięśni, a także ogólnym spadkiem formy i złym samopoczuciem.

Masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską, czyli specjalną gumową “kulką”, to rodzaj masażu ciała, który nie tylko pozwoli się odprężyć, ale też pozytywnie wpłynie na wygląd naszej sylwetki. Terapię przy użyciu bańki chińskiej uznaje się za masaż antycellulitowy, bowiem doskonale radzi sobie z redukcją skórki pomarańczowej na udach, brzuchu czy pośladkach. Jednak ten rodzaj masażu jest również polecany osobom, które zmagają się z różnymi obrzękami na ciele, a także chcą zwiększyć skuteczność prowadzonej diety odchudzającej. Masaż bańką chińską nie tylko przyspiesza metabolizm, lecz także zwalcza bóle mięśniowe i objawy przeziębienia, w tym infekcje układu oddechowego. Dodatkowo też zapewni nam odprężenie, wyciszenie oraz relaks.

Masaż twarzy Tsuboki

Tsuboki to rodzaj masażu, który wykonuje się w okolicy twarzy, a także szyi, karku i głowy. Pozwala on uzyskać nie tylko głęboki efekt odprężenia całego organizmu, ale też poprawić ogólną kondycję skóry i walczyć z upływem czasu. Masaż Tsuboki to metoda naturalnego liftingu twarzy, która pobudza mikrokrążenie na skórze twarzy i wpływa na odmłodzenie naszego wyglądu. Z tego masażu chętnie korzystają zarówno panie, jak i panowie, którym coraz częściej zależy na utrzymaniu atrakcyjnego wizerunku – przyznają specjaliści z Anlaya Day Spa w Józefowie. Regularne wykonywanie masażu pomoże poprawić napięcie mięśni, wymodelować owal twarzy, a także wygładzić drobne zmarszczki.

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny to rodzaj masażu, który przede wszystkim polecany jest wszystkim zestresowanym osobom. Korzystnie wpływa on nie tylko na ciało, rozluźniając spięte mięśnie, ale też na duszę, pozwalając się odprężyć i zapomnieć o stresujących wydarzeniach. Idealny na prezent Walentynkowy. Masaż relaksacyjny wykonywany jest w sposób bardzo spokojny i delikatny, tak, aby osoba masowana mogła całkowicie oddać się wyciszeniu i rozplątać skołatane myśli. Ten rodzaj masażu dodatkowo pomoże nam poradzić sobie z bólami kręgosłupa, przeciążeniem mięśni, a także bezsennością, nerwicą czy brakiem koncentracji.

Masaż gorącymi kamieniami

Masaż przy pomocy gorących kamieni to doskonały sposób na odprężenie i zregenerowanie całego organizmu. Ponadto wykazuje działanie odmładzające i wpływa bardzo korzystnie na działanie układu nerwowego, limfatycznego oraz krwionośnego. Masaż pleców gorącymi kamieniami zmniejszy uczucie zmęczenia oraz stresu, a także będzie doskonałym uzupełnieniem prowadzonych terapii w zakresie chorób układu krążenia czy schorzeń reumatycznych.