Osmo-thermy – wyszczuplanie i relaks

Idealna, szczupła sylwetka to marzenie wielu kobiet. Kiedy dieta i ćwiczenia nie dają pożądanego efektu, warto skierować swoją uwagę na medycynę estetyczną i kosmetologię. Poznaj zabieg Osmo-thermy, który redukuje tkankę tłuszczową, regeneruje skórę oraz relaksuje zmysły.

Osmo-thermy – co to takiego?

Osmo-thermy to zabieg wyszczuplający. Opiera się na równowadze osmotycznej, remineralizacji oraz aromaterapii. Łączy w sobie peeling z okładami termicznymi, bogatymi w sole mineralne i wyciągi roślinne. Wykorzystuje efekt osmozy, czyli dyfuzji wody przez skórę. Dzięki temu skóra jest nawilżona, poddana drenażowi, a także wzbogacona o minerały.

Sole mineralne

Mówi się, że sól morska to białe złoto. Zawiera wiele składników mineralnych, mających wpływ na kondycję skóry, jak np. potas, wapń, magnez, sód, cynk czy żelazo. Podczas zabiegu Osmo-thermy wykorzystywana jest sól Guerande, która:

 • działa nawilżająco,
 • usuwa toksyny,
 • działa antyoksydacyjnie i przeciwstarzeniowo,
 • łagodzi napięcia mięśniowe,
 • działa regenerująco,
 • dostarcza minerałów,
 • pobudza mikrokrążenie,
 • usprawnia gojenie,
 • łagodzi stres i nerwowość.

Osmo-thermy – dla kogo i jak często?

Zabieg Osmo-thermy przeznaczony jest dla osób, pragnących naturalnie nawilżyć skórę, uelastycznić ją oraz pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Dzięki osmozie i drenażowi już po pierwszym zabiegu można zauważyć znaczną poprawę kondycji skóry. W przypadku wyszczuplania zabieg należy powtarzać raz w tygodniu przez miesiąc. Cała procedura trwa około 1,5 godziny.

Olejki eteryczne

Podczas zabiegu wykorzystywane są różnorakie olejki eteryczne. Nie od dziś znane są doskonałe efekty aromaterapii. Odpowiedni olejek nie tylko koi zmysły, ale wpływa też pozytywnie na cały organizm.

Aromaterapia polega na wykorzystaniu olejków eterycznych w celach terapeutycznych. Mają one wspomagać proces zdrowienia organizmu. To metoda naturalna, opierająca się na aktywności cząsteczek biochemicznych. Olejki eteryczne mogą być stosowane miejscowo lub ogólnie.

Przebieg zabiegu

Przez cały czas trwania zabiegu osoba, która się mu poddaje, leży na specjalnie przygotowanym fotelu. Osmo-thermy wykonuje się zazwyczaj na całym ciele. Kolejne etapy zabiegu:

 1. Eksfoliacja, czyli peeling, rozpoczynany od nóg, brzucha, biustu i ramion. Następnie należy położyć się na brzuchu. Wówczas to osoba wykonująca zabieg rozpoczyna peeling stóp, nóg, pośladków, pleców i barków.
 2. Okład. Podczas tego etapu osoba, poddająca się zabiegowi leży na plecach, a na całe ciało nakładane są różne okłady w zależności od partii ciała. Następnie klient przykrywany jest prześcieradłem i kocem elektrycznym na 20 minut. Po tym czasie koc zostaje wyłączony, a po 10 minutach ciało jest oczyszczane.
 3. Masaż z wykorzystaniem specjalnie dobranych olejków eterycznych.

Osmo-thermy to bezpieczny zabieg, po którym można od razu wrócić do wykonywania codziennych czynności.