Manicure

Zadbane i estetyczne paznokcie to zasługa dobrze wykonanego zabiegu, jakim jest manicure

Dłonie są wizytówką przede wszystkim kobiet, ale coraz częściej również mężczyźni zwracają uwagę na to, jak wyglądają ich paznokcie. Odpowiednie skrócenie, nadanie pożądanego kształtu, ale także zajęcie się skórkami, wygładzenie płytki, pomalowanie… Wszystkie te czynności składają się na jeden zabieg, którym  jest manicure. Obowiązkowa pozycja dla każdej osoby, która dba o swój wygląd, a w szczególności dla pań, które lubią mieć ładne i estetyczne paznokcie.

Najpopularniejszy rodzaj manicure’u to obecnie paznokcie hybrydowe

Chyba trudno znaleźć kobietę, która chociaż raz nie robiła (albo przynajmniej nie słyszała) paznokci wykonywanych metodą hybrydową. Obecnie są najpopularniejsze i ciągle przybywa im zwolenniczek. Dlaczego tak się dzieje? Z pewnością istnieje co najmniej kilka powodów, jednak na pewno trzeba wymienić trwałość tego manicure’u. Lakiery hybrydowe są utwardzane pod specjalną lampą, a dzięki temu utrzymują się na paznokciach przez kilka tygodni. Kolory nie blakną, nie wycierają się i rzadko ulegają jakimkolwiek uszkodzeniom. Dodatkowo istnieją niemal nieograniczone możliwości zdobienia, a producenci lakierów hybrydowych oraz innych produktów potrzebnych do wykonania tego manicure’u prześcigają się w tworzeniu coraz to nowych i zaskakujących rzeczy. Należy również wspomnieć o tym, że ten rodzaj stylizacji paznokci zupełnie ich nie niszczy, a wręcz przeciwnie – może pomóc w odbudowaniu i zapuszczeniu własnej, naturalnej, a przede wszystkim zdrowej płytki. Oczywiście nie chodzi wyłącznie o malowanie paznokci na wybrany kolor, ponieważ początek zabiegu również jest bardzo ważny, a wygląda dokładnie tak jak w przypadku klasycznego manicure’u.

Pielęgnacja dłoni z manicurem klasycznym

Manicure klasyczny, jak sama nazwa wskazuje, jest standardowym zabiegiem, który ma na celu wypielęgnowanie nie tylko paznokci, lecz także ich bliskiego otoczenia, a tym samym zadbania o estetyczny wygląd całych dłoni. Do jego wykonania używa się odpowiednich jednorazowych bądź sterylizowanych narzędzi, np. papierowych pilników i metalowych cążek.  Manicure polega na nadaniu paznokciom długości i kształtu, jakie są preferowane przez klienta, usunięciu skórek nachodzących na płytkę, wypolerowaniu oraz ewentualnym pomalowaniu na wybrany kolor. To proste czynności, które są niezbędne, żeby dłonie prezentowały się nienagannie oraz nie przysparzały żadnych nieprzyjemnych dolegliwości, jakich można się nabawić przy nieodpowiednim wykonywaniu manicure’u samodzielnie w domu (np. niewłaściwe skracanie paznokci może doprowadzić do ich wrastania).

Manicure biologiczny dla kobiet, które cenią naturalność

Ten rodzaj manicure’u jest dedykowany kobietom, które cenią sobie przede wszystkim naturalność i delikatność. Specjaliści z Anlaya Day Spa w Józefowie przekonują, że doskonale sprawdzi się również u pań mających cienką i wrażliwą płytkę paznokci. Do jego wykonania nie używa się żadnych metalowych narzędzi, a jedynie delikatnych przyrządów, takich jak papierowe pilniczki i polerki, drewniane patyczki do odsuwania skórek oraz specjalne preparaty zmiękczające i odżywiające.