Depilacja woskiem – co to jest?

Jest to metoda depilacji mająca długą historię. Obecnie jest popularna na całym świecie i często stosowana. Jej wykorzystanie pozwala cieszyć się gładką skórą przez okres nawet 6 tygodni, gdyż dzięki wyrywaniu włosków znacząco spowalnia ich odrastanie. Depilację woskiem można przeprowadzać na ciepło i na zimno, zarówno w warunkach domowych, jak i w różnych ośrodkach. Specjalista przeprowadzi zabieg profesjonalnie, bez narażania klienta na poparzenia rozgrzanym woskiem, co może się zdarzyć przy samodzielnym wykonywaniu zabiegu.

Jak działa depilacja woskiem?

Depilację woskiem można przeprowadzać na zimno i na ciepło. Depilacja na zimno to specjalne paski, przeznaczone głównie do użytku domowego. W ośrodkach, gdzie wykonuje się taki rodzaj depilacji stosowany jest ciepły wosk. Może on występować w dwóch postaciach, jako wosk kremowy i twardy. Różnica między nimi znajduje się w temperaturze, do jakiej są podgrzewane w celu przeprowadzenia zabiegu (42 lub 36 stopni). Wosk przykleja się do skóry i wystających włosków, a pod wpływem zerwania go jednym ruchem wyrywa owłosienie wraz z cebulkami.

Jak przygotować się do depilacji woskiem?

Osoba decydująca się na zabieg depilacji woskiem przed jego wykonaniem powinna zadbać głównie o skórę. Musi być ona czysta – na dzień przed zabiegiem nie wolno używać żadnych balsamów i oliwek. Warto również wykonać delikatny peeling, który oczyści ciało z martwego naskórka. Idealna długość włosków, które z pewnością zostaną usunięte przez wosk, to minimum ok. 3 mm.

Jak wygląda zabieg?

Depilacja woskiem polega na rozprowadzeniu ciepłej substancji na skórze, w kierunku wzrostu włosów. Na tak przygotowany obszar skóry przykładane są bawałniane lub fizelinowe paski. Po ich wygładzeniu i dobrym dociśnięciu zostają zerwane energicznym ruchem. Kierunek zrywania musi być przeciwny do tego, w którym wosk był nakładany. Jest to zabieg dosyć bolesny, choć z każdym kolejnym woskowaniem poziom bólu obniża się, gdyż włoski są coraz słabsze. Pozostałości wosku na skórze usuwane są za pomocą oliwki, która dodatkowo nawilży miejsce poddane zabiegowi i ukoi podrażnienia powstałe po odrywaniu tkaniny. Depilację woskiem można przeprowadzać na dużych obszarach. Po zakończeniu zabiegu należy przez kilka dni stosować kremy z filtrem przed wyjściem na słońce.

Przeciwwskazania do zabiegu

Nie wszystkie osoby mogą poddać się tej formie depilacji. Kosmetolog przeprowadzający zabieg doradzi, czy jest to odpowiednia metoda. Z depilacji za pomocą wosku nie powinny korzystać osoby, które:

 • mają chorobowy zmiany skórne
 • posiadają blizny lub niezagojone rany
 • mają problem z układem naczyniowym (żylaki)
 • chorują na cukrzyce
 • mają uczulenie na wosk

Efekty depilacji woskiem

Depilacja woskiem daje bardzo dobre rezultaty. Pozostawia bardzo gładką skórę przez okres od 3 do 6 tygodni, co jest konkurencyjnym czasem w stosunku do depilacji przeprowadzanej np.: maszynką. Każdy powtórzony zabieg sprawia, że owłosienie staje się coraz bardziej kruche, słabsze i delikatniejsze. Dzięki temu jest mniej widoczne, a przeprowadzane zabiegi prawie bezbolesne.

Zabieg depilacji ciepłym woskiem jest niezmiernie popularny wśród wielu osób. Znajduje się on w ofercie naszego Spa – Anlaya Day Spa. Nasza placówka mieści się w Józefowie, miejscowości oddalonej od centrum Warszawy o ok. 20 km i ok 7 km od Otwocka. Zapraszamy wszystkich klientów z tych miast, jak i ich okolic. Jeśli Twoim miejscem zamieszkania jest:

 • Karczew
 • Michalin

lub

 • Sulejówek

to bliska odległość pomoże Ci skorzystać z naszej oferty. Jeśli mieszkasz na terenie Warszawy, to najprościej będzie dostać się do nas z dzielnic takich jak:

 • Wawer
 • Anin
 • Międzylesie

czy

 • Falenica