Depilacja nóg

Zgrabne nogi są atutem każdej kobiety. Jednak ich zgrabność w dzisiejszych czasach podkreślają nie tylko ładnie zarysowane mięśnie, ale także gładka i opalona skóra. Tak zadbane nogi świetnie prezentują się w sukienkach, szortach i spódnicach. W lato, kiedy zaczyna się sezon odkrywania tej części ciała, depilacja nóg staje się obowiązkowym elementem higieny.

Dokąd depilować?

Czy nogi powinno się depilować tylko do kolan, a może i wyżej? To pytanie często zadają sobie kobiety, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z depilacją. Tak naprawdę odpowiedź uzależniona jest od osobistych preferencji. Ogólnie przyjęto, że podstawowym miejscem w depilacji nóg są przede wszystkim łydki. Te części ciała są najczęściej odsłaniane, a włosy na nich (szczególnie u brunetek) najbardziej widoczne. Obszary kolan i ud zależą od indywidualnego podejścia. Jeśli ktoś nie odsłania tych miejsc zbyt często, a włoski są cienkie, jasne i nie przeszkadzają, nie ma potrzeby ich usuwania. Można to zrobić dla własnej estetyki lub pozostawić w niezmienionej formie.

Czy mężczyźni powinni depilować nogi?

Zdania w kwestii depilacji u mężczyzn, nie tylko nóg, są zazwyczaj mocno podzielone. Ile osób, tyle opinii, choć najczęściej powtarzaną jest ta, że depilacja nóg u panów jest niemęska. Jest to pogląd krzywdzący dla osób płci męskiej – depilacja nóg u mężczyzn zależy tylko od ich poglądów. Wydepilowane nogi panów najłatwiej zaobserwować u sportowców – kolarzy, pływaków albo kulturystów. Najczęściej jest to podyktowane wymaganiami tych dyscyplin. Gładkie nogi są przydatne w sportach mogących powodować urazy – łatwiej zatamować krew czy założyć szwy. Jest to atut także podczas masaży leczniczych czy rozgrzewających – środki nawilżające mają lepszy kontakt ze skórą, co wpływa na jakość wykonywanego zabiegu.

Jak najłatwiej wydepilować nogi?

 • maszynka – jest to szybki, ale mało skuteczny sposób. Efekt utrzymuje się tylko kilka dni, a wielokrotne stosowanie może prowadzić do wrastania włosków w skórę, co uwidacznia się w postaci małych, nieestetycznych krostek. Ponadto podczas stosowania maszynki łatwo o trudne do leczenia skaleczenia.
 • depilator – szybki, choć bolesny sposób depilacji. Najbardziej wrażliwe na ból miejsca na nogach to skóra przy kostkach oraz łydki. Ta metoda również często prowadzi do wrastania włosków, które może wywoływać stany zapalne.
 • depilacja woskiem – dzięki niej możliwe jest usunięcie owłosienia z dużych obszarów nóg w krótkim czasie. Należy liczyć się z umiarkowanym bólem, choć efekty wynagradzają poświęcenie – dzięki depilacji woskiem nogi gładkie są przez kilka tygodni
 • pasta cukrowa – jest to metoda zajmująca dosyć dużo czasu, jeśli używa się jej do depilacji dużych powierzchni ciała. Niemniej jest ona skuteczna, pozwala cieszyć się gładkimi nogami minimum 2 tygodnie.
 • depilacja laserowa – wymaga kilku zabiegów i przygotowania się, ale jej skuteczność, jako jedyna, jest długotrwała. Definitywnie usuwa 80% owłosienia, które nie odrasta.
 • depilacja VPL – działa na podobnej zasadzie, co laser. Jest równie skuteczna i efektywna, a także bezpieczna dla zdrowia.

O depilację nóg warto zadbać całym rokiem, nie tylko podczas lata. Zabiegi usuwające owłosienie z tej partii ciała, można przeprowadzić w Anlaya Day Spa w Józefowie. Zapraszamy klientów z Warszawy i okolic, takich jak:

 • Sulejówek
 • Karczew
 • Michalin
 • Otwock

Anlaya Day Spa oferuje zarówno usuwanie włosków z całych nóg, jak i depilację łydek oraz depilację ud. Wystarczy zgłosić się do naszej placówki i samemu lub w porozumieniu z naszymi kosmetologami, wybrać najbardziej dopasowana opcję. Najlepszy dojazd komunikacją miejską jest z Otwocka oraz z Warszawy, z dzielnic:

 • Wawer
 • Falenica
 • Anin
 • Miedzylesie