Depilacja górnej wargi – wąsika

Cała skóra człowieka pokryta jest delikatnymi włoskami. Znajdują się one także nad górną wargą. U mężczyzn przyjmują wygląd normalnego zarostu, którego usuwanie jest zwyczajnym zabiegiem pielęgnacyjnym. Inaczej sprawa przedstawia się u pań. Występowanie wąsika u kobie jawi się jako nienaturalne i nieestetyczne. Przyciąga to niemiłe spojrzenia oraz plotki, co obniża samoocenę i jest przyczyną kompleksów.

Skąd się bierze wąsik?

Szczególnie widoczny jest u kobiet o ciemnych włosach i takiej samej oprawie oczu. Może przybrać postać kilku pojedynczych, dłuższych i ciemniejszych włosków, ale może być także gęstszy i dużo bardziej widoczny. Podłoże tego problemu leży często w uwarunkowaniach genetycznych. Jeśli kobiety z najbliższej rodziny też zmagały się z włoskami nad górną wargą, może być to kwestia dziedziczenia. W przeciwnym razie sedno problemu może znajdować się w układzie hormonalnym. Za występowanie wąsika odpowiedzialne są androgeny – męskie hormony płciowe, które produkowane są także przez kobiecy organizm. Zaburzenia w ich ilości, a konkretnie ich nadmiar, może wpływać na występowanie tego małego defektu estetycznego. Nasilenie problemu występuje często w okresie dojrzewania lub menopauzy, kiedy zawirowania hormonalne są największe. Wąsik może być także objawem różnych chorób związanych z układem hormonalnym, dlatego warto skonsultować ten problem z endokrynologim.

Domowe metody usuwania wąsika

Nie poleca się usuwania wąsika maszynkami. Trudne się nimi operuje na tak małej powierzchni, łatwo za ich pomocą przenosić bakterie, a po zabiegu odrastające włoski mają ciemniejsze i grubsze, a przez to widoczniejsze końcówki. Jeśli wąsik nie jest gęsty można skorzystać z:

 • pęsety – nadaje się do usuwania pojedynczych włosków; jest precyzyjna i dokładna, ale zabieg trzeba regularnie powtarzać
 • kremów do depilacji – ich celem jest osłabienie i rozpuszczenie owłosienia; lepiej wybierać te specjalnie przeznaczone do twarzy. Skuteczność tego rodzaju depilacji nie jest zbyt duża, kremy często nie usuwają całego owłosienia
 • pasty cukrowej – zapewnia rezultat gładkiej skóry na kilka tygodni, co jest jej największym atutem. Problemy może sprawiać samo użycie pasty cukrowej, gdyż aby depilacja była skuteczna, pasta cukrowa musi mieć odpowiednią konsystencję oraz trzeba ją zerwać zdecydowanym ruchem.

Sposoby usuwania wąsika w gabinecie kosmetycznym

Przeprowadzenie depilacji górnej wargi w renomowanym miejscu ma swoje niewątpliwe zalety. Odpowiednio przygotowany specjalista wykona to w taki sposób, aby nie narażać skóry na podrażnienia oraz minimalnie zredukować ból. Warto skorzystać z porad kosmetyczek, aby ewentualne wykonywanie depilacji w domu było prawidłowo przeprowadzane. Wąsik nad górną wargą można zlikwidować za pomocą:

 • depilacji woskiem na ciepło – zabieg ten jest bardzo dokładny, zajmuje niewiele czasu, a rezultaty widoczne są przez kilka tygodni
 • depilacji laserowej – służy do całkowitej eliminacji owłosienia. Wąsik po zabiegu depilacji laserowej nigdy nie odrasta
 • depilacji VPL – podobnie jak depilacja laserowa, usuwanie owłosienia metodą VPL na stałe niszczy włoski nad górną wargą nie pozwalając na ich obudowanie i odrośnięcie
 • pasty cukrowej – stosowana zarówno w domu, jak i w gabinetach – przynosi takie same rezultaty, jest polecana dla alergików i osób skłonnych do podrażnień skóry
 • epilfree – jest to kosmetyk opóźniający odrastanie włosków. Zastosowany po różnych metodach depilacji przedłuża ich działania i wpływa na stan odrastającego wąsika.

Depilacja wąsika i brody może być nieprzyjemna i męcząca. Specjaliści z Anlaya Day Spa pomogą uporać się z tym problemem. Możemy zaoferować szereg różnych metod depilacyjnych usuwających ten defekt. Skorzystać z naszych usług oraz porad mogą wszyscy, a szczególnie osoby zamieszkałe Warszawie, w sąsiedztwie której położony jest nasz ośrodek w Józefowie. Najwygodniej dotrzeć do nas z:

 • Anina
 • Wawra
 • Falenicy
 • Międzylesia

Mile widziane są także osoby pochodzące z Otwocka, który jest drugim miastem sąsiadującym z Józefowem. Klienci z tych miejscowości, a także pochodzący z:

 • Sulejówka
 • Karczewa
 • Michalina

mogą zapoznać się i skorzystać z oferty zabiegów depilacyjnych naszego ośrodka, jak i innych usług przez nas wykonywanych.