Depilacja bikini

Trend usuwania owłosienia z miejsc intymnych rozprzestrzenił się na całym świecie i stał się jednym z wyznaczników estetycznego wyglądu. Włoski wystające spod stroju kąpielowego uważa się za nieładne i niepasujące do nowoczesnego wyglądu. Choć depilacja okolic bikini jest popularna, to rozmawianie o niej nadal bywa pewnym tabu. W jaki sposób usuwać, jak często i kiedy zastanawia się dużo osób, głównie kobiet, choć nadal traktują ten temat jako wstydliwy, bo dotykający zbyt intymnych sfer.

Czemu decydujemy się na depilację bikini?

Główny powód jest zawsze taki sam – ładny wygląd. Dotyczy on i mężczyzn, i kobiet. O gładką skórę miejsc intymnych dba się obecnie nie tylko przed wyjazdem urlopowym nad morze albo jezioro. Pielęgnacja tych miejsc odbywa się całorocznie, co pomocne jest jeśli aktywnie korzysta się np.: z basenu lub po prostu, dla własnego komfortu. Wiele kobiet skraca lub usuwa owłosienie z okolic bikini przed wizytą u ginekologa. Chociaż dla lekarza nie powinno to stanowić różnicy, wiele pań czuje się lepiej, kiedy są tak przygotowane. Wiążą to także z kwestią higieny. Chociaż włosy łonowe stanowią ważny element ochrony miejsc intymnych (zapobiegają otarciom, zatrzymują zanieczyszczenia itp.) to jednak łatwiej utrzymać prawidłową higienę tych miejsc, jeśli nie posiadają one obfitego owłosienia.

Jak depilować bikini?

Z celem estetycznym usuwania owłosienia z miejsc intymnych związany jest jeszcze jeden aspekt. Mianowicie – nie tylko za pomocą czego usuwać włoski, ale także jak dużo ich usunąć. Mówi się wręcz o fryzurach intymnych. Dla jednych idealne będzie jedynie przycięcie na długość kilku milimetrów, dla innych usunięcie całkowite owłosienia. Rodzajów depilacji jest bardzo dużo i zależą od indywidualnego podejścia. Najbardziej popularna jest depilacja tzw. płytka (francuska), która ogranicza się do tego, żeby żadne włoski nie wystawały poza obszar stroju kąpielowego. Inne formy depilacji, zakładające usunięcie znacznej części włosów łonowych, są równie popularne – najczęściej stosowana jest depilacja brazyliska i hollywoodzka. Ta pierwsza nazywana jest też głęboką, gdyż zakłada pozostawienie tylko niewielkiego paska włosów na wzgórku łonowym. Druga oznacza całkowite usunięcie owłosienia.

Sposoby depilacji bikini

Skóra w miejscach intymnych jest szczególnie wrażliwa i podatna na wszelkie otarcia oraz skaleczenia. Do jej depilacji oraz pielęgnacji wymagane jest specjalne podejście. Można usunąć owłosienie z tych miejsc w domu, za pomocą maszynki czy depilatora, jednak łączy się to często z bardzo dużym bólem, niedokładnością czy możliwością uszkodzenia skóry. Gojenie się ran powstałych w tych miejscach jest długotrwałe i nieprzyjemne, a odrastające włoski po depilacji maszynką powodują bardzo duży dyskomfort. Poleca się wykonanie tego zabiegu u profesjonalnej kosmetyczki, która ma doświadczenie w takich zabiegach.  Do depilacji bikini warto zdecydować się na:

 • pastę cukrową – ból jest możliwy do zniesienia, nie zniechęca do wykonywania dalszych zabiegów. Taka depilacja trwa dosyć krótko, a efekty starczają na 2-3 tygodnie. Dodatkowo pasta cukrowa nie powinna podrażniać i uczulać tych wrażliwych miejsc.
 • depilacja woskiem – najczęściej wybierany zabieg depilacji bikini. Plastry do stosowania w domu są niebezpieczne, łatwo za ich pomocą boleśnie zedrzeć naskórek. Wosk użyty w ośrodkach z zabiegami depilacji, choć jego użytkowanie może być bolesne, szybko usunie owłosienie pozostawiając skórę gładką przez naprawdę długi czas.
 • epilfree – środek opóźniający odrastanie włosów, dostępny w salonach kosmetycznych to bardzo dobra opcja do dodatkowego zastosowania po depilacji mechanicznej. Przedłuży czas odrastania oraz znacząco osłabi włoski, przez co ich ponowne pojawienie się nie będzie nieprzyjemne.
 • depilacja laserowa – zabieg radykalny, który na stałe usunie owłosienie z okolic bikini. Raz zainwestowane pieniądze w tą metodę będą zwracać się w przyszłości.
 • depilacja VPL – działa na podobnej zasadzie, co depilacja z użyciem lasera. Usunięcie owłosienie tą metodą zapewni gładką skórę do końca życia. Procesu tego nie da się odwrócić, ale rozwiązuje problem włosków w okolicach miejsc intymnych.

Anlaya Day Spa w Józefowie posiada w swojej ofercie różne zabiegi depilacyjne, w tym także okolic bikini. Doświadczeni specjaliście pracujący w naszym Spa przeprowadzą Cię przez ten zabieg szybko i jak najmniej boleśnie, dając jednocześnie rezultat, którego oczekujesz. Kierujemy swoją ofertę do wszystkich zainteresowanych klientów, szczególnie tych zamieszkałych w najbliższych okolicach Józefowa, jak i Otwocka oraz Warszawy. Nasz ośrodek mieści się w miejscowości położonej między tymi miastami, dlatego najłatwiejszy dojazd mają osoby zamieszkałe w:

 • Karczewie
 • Michalinie
 • Sulejówku

a także w dzielnicach warszawskich, położonych najbliżej trasy prowadzącej do Józefowa, która przebiega przez m.in:

 • Wawer
 • Anin
 • Międzylesie
 • Falenica