relaks

Jak się skutecznie zrelaksować w ciągu zabieganego tygodnia? Wygraj dzień w SPA

W dzisiejszych czasach mało kto ma czas na relaks i przyjemności. Każdy gdzieś się spieszy, załatwia ważne sprawy i wypełnia obowiązki. W takich warunkach nie jest trudno poczuć stres i stan napięcia nerwowego. Nie sprzyja to kondycji ani psychicznej, ani fizycznej, dlatego warto poznać kilka sposobów na to, aby się zrelaksować.

Sztuka oczyszczania umysłu

Kiedy natłok spraw i obowiązków jest tak duży, że zaczynasz odczuwać mętlik w głowie, spróbuj choć przez chwilę nie myśleć o niczym. Wydaje się to niewykonalne, ale jednak jest możliwe i z pewnością bardzo potrzebne. Na oczyszczenie umysłu najlepiej poświęcić trochę więcej czasu, ale jeśli akurat jesteś w biegu wystarczy kilka minut w wygodnej pozycji i zamkniętymi oczami. Najważniejsze jest wyrównanie oddechu i skupienie swoich myśli na procesie oddychania. Jeżeli mimo wszystko myśli próbują uciekać do codziennych spraw, spróbuj policzyć w myślach od 10 do 0, aby skupić umysł na jakiejś czynności.

Aktywność fizyczna

Nie ma lepszego lekarstwa na zmęczony umysł niż intensywne zmęczenie ciała. Jeśli natłok myśli i wyczerpanie ciągłym rozmyślaniem, planowaniem i załatwianiem spraw staje się nie do zniesienia, warto przeznaczyć chociaż 15 minut na intensywny trening. Możesz pójść na siłownię albo wykonać go samodzielnie w domu. Ważne jednak, by się zmęczyć i ćwiczyć na tyle intensywnie, by nie było chwili na myślenie o czymkolwiek innym. Dobrą opcją jest również wyjście z domu, aby pobiegać. Będzie to połączenie aktywności sportowej i zażycia dawki świeżego powietrza, które również pozytywnie wpłynie na oczyszczenie umysłu. Jeśli jednak nie czujesz się na siłach, aby ćwiczyć lub biegać, wybierz się na spacer. Pamiętaj tylko o tym, aby zostawić telefon w domu, by nic nie zwracało twojej uwagi.

Gorąca kąpiel

Stres powoduje silne napięcie ciała. W momencie zdenerwowania mięśnie kurczą się i znajdują się w stałym napięciu, choć często nie zdajesz sobie nawet z tego sprawy. Aby całkowicie rozluźnić ciało, co z pewnością będzie pomocne w rozluźnieniu umysłu, warto czasem zrezygnować z szybkiego i letniego prysznica na rzecz długiej, gorącej kąpieli, w której twoje ciało będzie mogło wreszcie się rozluźnić. Do wanny zabierz ulubioną maseczkę, ciekawą książkę lub czasopismo, ewentualnie słuchawki i odtwarzacz z twoją ulubioną muzyką. Taka relaksacyjna kąpiel z pewnością pozwoli zebrać i poukładać myśli, a dodatkowo doskonale wpłynie na samopoczucie i uspokoi.

Masaż

Skoro już mowa o rozluźnieniu ciała, to jedną z najlepszych technik praktykowanych w tym celu od lat, jest masaż. Ten domowy, wykonany przez któregoś z domowników z pewnością jest miły i pomoże się rozluźnić, jednak ten, kto nigdy nie doświadczył profesjonalnego masażu w SPA, z pewnością nie potrafi sobie wyobrazić, jak kojący jest to zabieg. Klinika medyczna Anlaya Day Spa & Medical Clinic oferuje swoim klientom wachlarz zabiegów z masażem, pośród których znajduje się również ten, nastawiony na odprężenie i relaks. Masaż relaksujący wykonywany jest przez profesjonalnego masażystę, który dokładnie wie gdzie i w jaki sposób masować ciało, aby skutecznie je rozluźnić.

Dzień w SPA

Jeśli znasz już dobrodziejstwa dla ciała i duszy, jakie płyną z masażu wykonanego w Anlaya Day Sp & Medical Clinic zachęcamy do oddania głosu na naszą klinikę w konkursie. Jest to niepowtarzalna okazja, aby wygrać pobyt w SPA z bliską osobą i zapewnić sobie dłuższą chwilę relaksu, która z pewnością oczyści umysł i zaowocuje większą efektywnością i lepszym samopoczuciem na co dzień.